Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
299 954 zł
Umowa zawarta
22 kwietnia 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja udzielona przez Wykonawcę40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice.

Zamawiający Gmina Wilamowice (Wilamowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice”, wybierając ofertę wykonawcy JAROSZ-BRUK Bogusław Jarosz. Wartość umowy: 299 954 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WilamowiceWilamowice, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 23 kwietnia 2026
Wartość umowy
299 954 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JAROSZ-BRUK Bogusław Jarosz (Łodygowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 299 953,95 zł (umowę zawarto 22 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

  • 4

    Zamawiający (Gmina Wilamowice) odrzucił jedną ofertę z powodu niezgodności jej treści z wymaganiami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wilamowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182321

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

RYNEK 1

1.5.2.)Miejscowość

Wilamowice

1.5.3.)Kod pocztowy

43-330

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

(033) 8129430

1.5.8.)Numer faksu

(033) 8129431

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ug.wilamowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wilamowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5c51140-15aa-4e33-9e2f-4bbca3e5225f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5c51140-15aa-4e33-9e2f-4bbca3e5225f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00213601

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018023/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00138989

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.271.1.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

282501,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: "Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice".

Szczegółowy wykaz robót przewidzianych do wykonania wraz z szacunkowymi ilościami przedstawiono w Kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ.
Planowane ilości robót przewidywane do wykonania przedstawione w Kosztorysie ofertowym mogą ulec zmianie w trakcie realizacji umowy w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego na poszczególne roboty. Ewentualna zmiana ilości robót w stosunku do wielkości określonych w Kosztorysie ofertowym nie daje Wykonawcy prawa do żądania roszczeń dodatkowych.
Zamawiający uprawniony jest w ramach wartości umowy do dokonywania zmian ilościowych pomiędzy poszczególnymi rodzajami robót określonymi w przedmiocie zamówienia.
O rzeczywistym wynagrodzeniu Wykonawcy decydują niezmienne w trakcie trwania zamówienia ceny jednostkowe netto za poszczególne roboty podane w Kosztorysie ofertowym.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ wraz z załącznikami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

299953,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

299953,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

299953,95 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JAROSZ-BRUK Bogusław Jarosz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9371517630

7.3.3)Ulica

ul. Żywiecka 104

7.3.4)Miejscowość

Łodygowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-325

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

F.H.U.P PAMAX Paweł Kacorzyk – prace związane z budową, przebudową lub remontem odwodnienia pasa drogowego, w tym przepustów, betonowych elementów ściekowych rowu i odwodnienie liniowe

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

299953,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wilamowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wilamowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 299 954 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JAROSZ-BRUK Bogusław Jarosz (Łodygowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.