Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice.

Zamawiający Gmina Wilamowice (Wilamowice, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WilamowiceWilamowice, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 549 477 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wilamowice

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182321

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

RYNEK 1

1.4.2.)Miejscowość

Wilamowice

1.4.3.)Kod pocztowy

43-330

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.4.7.)Numer telefonu

(033) 8129430

1.4.8.)Numer faksu

(033) 8129431

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ug.wilamowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wilamowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5c51140-15aa-4e33-9e2f-4bbca3e5225f

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414178

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00138989

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: "Wykonywanie remontu elementów dróg na terenie Gminy Wilamowice".

Szczegółowy wykaz robót przewidzianych do wykonania wraz z szacunkowymi ilościami przedstawiono w Kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ.
Planowane ilości robót przewidywane do wykonania przedstawione w Kosztorysie ofertowym mogą ulec zmianie w trakcie realizacji umowy w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego na poszczególne roboty. Ewentualna zmiana ilości robót w stosunku do wielkości określonych w Kosztorysie ofertowym nie daje Wykonawcy prawa do żądania roszczeń dodatkowych.
Zamawiający uprawniony jest w ramach wartości umowy do dokonywania zmian ilościowych pomiędzy poszczególnymi rodzajami robót określonymi w przedmiocie zamówienia.
O rzeczywistym wynagrodzeniu Wykonawcy decydują niezmienne w trakcie trwania zamówienia ceny jednostkowe netto za poszczególne roboty podane w Kosztorysie ofertowym.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ wraz z załącznikami.

3.8.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-04-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

8 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

JAROSZ-BRUK Bogusław Jarosz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9371517630

4.3.3.)Ulica

ul. Żywiecka 104

4.3.4.)Miejscowość

Łodygowice

4.3.5.)Kod pocztowy

34-325

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

299953,95 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00213601/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-24

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wzrost kosztów realizacji zadań związanych z wykonywaniem remontów elementów dróg, wynikający w szczególności ze zwiększenia zakresu tych robót.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę 80.605,25 zł brutto.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

80605,25

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wilamowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wilamowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.