Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 952 000 zł
Umowa zawarta
22 kwietnia 2026
Okres realizacji
17 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 952 000 zł – 4 256 538 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji20%Wydłużenie okresu rękojmi20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu

Zamawiający Gmina Radzionków (Radzionków, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe…”, wybierając ofertę wykonawcy ZRB Tyskie Drogi Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 952 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina RadzionkówRadzionków, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 23 kwietnia 2026
Wartość umowy
2 952 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZRB Tyskie Drogi Sp. z o.o. (Tychy), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 952 000,00 zł (umowę zawarto 22 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 17 miesiące.

  • 4

    Jako wykonawcę wybrano Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe "GRYF" Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADZIONKÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258807

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Męczenników Oświęcimia 42

1.5.2.)Miejscowość

Radzionków

1.5.3.)Kod pocztowy

41-922

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

323887106

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@radzionkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radzionkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://radzionkow.logintrade.net/zapytania_email,225551,81ed7d90bbe8c32e67d5621ce34fee82.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9f40b9db-3aaa-445f-9236-19aff915e39a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00212999

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015113/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, projekt pn: „Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu”, Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie 10.09 „Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00139490

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KP.271.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2614426,72 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych związanych z zamówieniem publicznym pn

„Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu” w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 2.1. opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej obejmującej budowę infrastruktury technicznej na terenie między ulicami: Nieznanego Żołnierza, Marii Dąbrowskiej i Wiosennej w Radzionkowie wraz z uzyskaniem prawomocnej i właściwej decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację inwestycji oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji (etap I); 2.2. wykonanie robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej (etap II); 2.3. uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy (etap III). 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają dokumenty zamówienia w rozumieniu art. 7 pkt 3 ustawy Pzp, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z wszelkimi jej zmianami i wyjaśnieniami (SWZ), sporządzona w toku postępowania i, sporządzona w toku postępowania oraz następujące dokumenty: 3.1. Program funkcjonalno-użytkowy, który w rozumieniu art. 103 ust. 2 i ust. 3 ustawy Pzp obejmuje opis zadania budowlanego wraz z podaniem przeznaczenia ukończonych robót budowlanych oraz stawiane im wymagania techniczne, ekonomiczne, architektoniczne, materiałowe i funkcjonalne wraz przepisami prawnymi i normami związanymi z projektem i wykonaniem robót budowlanych oraz z załącznikami: a) Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego - załącznik nr A; b) Zakres zadania dla „Przygotowania infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu” – załącznik nr B; c) Plan sytuacyjny – załącznik nr C; d) Przedmiar robót – załącznik nr D; 3.2. Oferta Wykonawcy; 3.3. Harmonogram rzeczowo-finansowy (sporządzony w terminie do 5 dni po podpisaniu umowy o udzielenie zamówienia publicznego); 3.4. Dokumentacja projektowa (sporządzona przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia) 3.5. Kosztorys ofertowy sporządzony zgodnie z przedmiarem robót i wskazujący wyliczenie ceny ofertowej podanej w ofercie Wykonawcy (sporządzony przed zawarciem umowy).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232151-5 - Roboty budowlane w zakresie węzłów do przepompowywania wody

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2952000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4256538,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2952000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZRB Tyskie Drogi Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6462939660

7.3.3)Ulica

ul. Urbanowicka 8

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „KANAD Michał Namysłowski
ul. Kwiatowa 10, , 41-902 Bytom

1. opracowanie wielobranżowej dokumentacji
projektowej obejmującej budowę infrastruktury technicznej na terenie między
ulicami Nieznanego Żołnierza, MariiDąbrowskiej i Wiosennej w Radzionkowie
wraz z uzyskaniem prawomocnej i właściwej decyzji administracyjnej
pozwalającej na na realizację inwestycji oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji (etap I)

2. udostępnienie osób zdolnych do wykonania zamówienia zgodnie z SWZ

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2952000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

17 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji przedmiotu umowy należy wykonać do 17 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy jednak nie później niż do dnia 31 października 2027 roku, co jest uzasadnione obiektywną przyczyną wynikającą z terminu rozliczenia dofinansowania wynikającego z umowy na dofinansowanie nr FESL.10.09-IZ.01-0D8H/24 z dnia 5 grudnia 2025 r. (dalej również termin realizacji przedmiotu umowy), z zastrzeżeniem terminów dla poszczególnych etapów:
2.1 opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej i właściwej decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację inwestycji – w terminie do 8 miesięcy od dnia podpisania umowy (I Etap);
2.2 wykonanie i zakończenie wszystkich robót budowlanych – do 16 miesięcy od daty podpisania umowy (II Etap);
2.3 uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy dla całej inwestycji (III Etap) - do 17 miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż do dnia 31 października 2027 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radzionków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radzionków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 952 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZRB Tyskie Drogi Sp. z o.o. (Tychy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.