Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu

Zamawiający Gmina Radzionków (Radzionków, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RadzionkówRadzionków, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 13 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADZIONKÓW

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258807

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Męczenników Oświęcimia 42

1.4.2.)Miejscowość

Radzionków

1.4.3.)Kod pocztowy

41-922

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.7.)Numer telefonu

323887106

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@radzionkow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radzionkow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00154319

2.2.)Data ogłoszenia

2026-03-13

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00139490

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.10.Okres realizacji - miesiące Przed zmianą

16 Po zmianie: 17

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
9.1.Informacje dodatkowe Przed zmianą

1. Inwestycja finansowana jest z następujących źródeł: 1.1. środków finansowych przyznanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, dla projektu pn: „Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu”, Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie 10.09 „Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu”, przyznanych na podstawie umowy o dofinansowanie nr FESL.10.09-IZ.01-0D8H/24 zawartej w dniu 5 grudnia 2025 r. pomiędzy Województwem Śląskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego, a Gminą Radzionków; 1.2. środków własnych Zamawiającego. 2. Termin realizacji zamówienia: Zamówienie należy zrealizować w terminie do 16 miesięcy, jednak nie później niż do dnia 30 września 2027 roku, co jest uzasadnione obiektywną przyczyną wynikającą z zawartej umowy o dofinansowanie nr FESL.03.02-IZ.01-0A0F/24 z dnia 5 grudnia 2025 r pomiędzy Województwem Śląskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego, a Gminą Radzionków, z zastrzeżeniem terminów dla poszczególnych etapów: a) opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej i właściwej decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację inwestycji – w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy o udzielenie zamówienia (I Etap); b) wykonanie i zakończenie wszystkich robót budowlanych – do 15 miesięcy od daty podpisania umowy o udzielenie zamówienia publicznego (II Etap); c) uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy dla całej inwestycji (III Etap) - do 16 miesięcy od daty podpisania umowy o udzielenie zamówienia publicznego, jednak nie później niż do dnia 30 września 2027 r. Za termin zakończenia całego przedmiotu umowy (Etap III) uznaje się dzień przekazania Zamawiającemu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy, potwierdzony protokołem przekazania podpisanym przez Zamawiającego. Protokół przekazania stanowi protokół odbioru końcowego całego zadania (inwestycji). 3. Termin związania ofertą: 1. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w rozdziale XXV SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem związania ofertą. Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Powyższe oznacza, że termin związania ofertą upływa w dniu 18 kwietnia 2026 r. Po zmianie: 1. Inwestycja finansowana jest z następujących źródeł: 1.1. środków finansowych przyznanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, dla projektu pn: „Przygotowanie infrastruktury obszaru południowej części Radzionkowa na cele rozwojowe gminy i regionu”, Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie 10.09 „Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu”, przyznanych na podstawie umowy o dofinansowanie nr FESL.10.09-IZ.01-0D8H/24 zawartej w dniu 5 grudnia 2025 r. pomiędzy Województwem Śląskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego, a Gminą Radzionków; 1.2. środków własnych Zamawiającego. 2. Termin realizacji zamówienia: Zamówienie należy zrealizować w terminie do 17 miesięcy, jednak nie później niż do dnia 31 października 2027 roku, co jest uzasadnione obiektywną przyczyną wynikającą z zawartej umowy o dofinansowanie nr FESL.03.02-IZ.01-0A0F/24 z dnia 5 grudnia 2025 r pomiędzy Województwem Śląskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego, a Gminą Radzionków, z zastrzeżeniem terminów dla poszczególnych etapów: a) opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej i właściwej decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację inwestycji – w terminie do 8 miesięcy od dnia podpisania umowy o udzielenie zamówienia (I Etap); b) wykonanie i zakończenie wszystkich robót budowlanych – do 16 miesięcy od daty podpisania umowy o udzielenie zamówienia publicznego (II Etap); c) uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy dla całej inwestycji (III Etap) - do 17 miesięcy od daty podpisania umowy o udzielenie zamówienia publicznego, jednak nie później niż do dnia 31 października 2027 r. Za termin zakończenia całego przedmiotu umowy (Etap III) uznaje się dzień przekazania Zamawiającemu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy, potwierdzony protokołem przekazania podpisanym przez Zamawiającego. Protokół przekazania stanowi protokół odbioru końcowego całego zadania (inwestycji). 3. Termin związania ofertą: 1. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w rozdziale XXV SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem związania ofertą. Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Powyższe oznacza, że termin związania ofertą upływa w dniu 21 kwietnia 2026 r.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

1. Wykonawca musi wykazać, że: 1.1. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał (zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył): 1 wielobranżową dokumentację projektową polegającą na budowie albo przebudowie albo rozbudowie albo remoncie nawierzchni (drogi) o długości co najmniej 300m obejmującej wykonanie sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji sanitarnej (w jednym lub kilku zadaniach) - zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ; 1.2. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał (zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) 1 robotę budowlaną polegającą na budowie albo przebudowie albo rozbudowie albo remoncie nawierzchni (drogi) o długości co najmniej 300m obejmującej wykonanie sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji sanitarnej (w jednym lub kilku zadaniach) - zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ 2. Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie wykazanie przez Wykonawcę dysponowanie (dysponuje lub będzie dysponował w trakcie realizacji zamówienia) osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. osobami posiadającymi prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tzn. odpowiednich uprawnień budowlanych do: a) projektowania w specjalności drogowej; b) projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; c) projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych; d) projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych; e) kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej (Kierownik budowy); f) kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (Kierownik robót); g) kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych (Kierownik robót); h) kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych; przy czym przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; oraz posiadającą wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (zrzeszoną we właściwym samorządzie zawodowym) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 551); lub spełniającą warunki, o których mowa w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.), tj. osobą której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych lub spełniającą wymogi o których mowa w art. 20a ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa („świadczenie usług transgranicznych”). 3. Pozostałe zapisy zgodnie z zapisem Rozdziału XV SWZ. Po zmianie: 1. Wykonawca musi wykazać, że: 1.1. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał (zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył): 1 wielobranżową dokumentację projektową polegającą na budowie albo przebudowie albo rozbudowie albo remoncie nawierzchni (drogi) o długości co najmniej 300m obejmującej wykonanie sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej (w jednym lub kilku zadaniach) - zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ; 1.2. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał (zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) 1 robotę budowlaną polegającą na budowie albo przebudowie albo rozbudowie albo remoncie nawierzchni (drogi) o długości co najmniej 300m obejmującej wykonanie sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej (w jednym lub kilku zadaniach) - zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ 2. Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie wykazanie przez Wykonawcę dysponowanie (dysponuje lub będzie dysponował w trakcie realizacji zamówienia) osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. osobami posiadającymi prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tzn. odpowiednich uprawnień budowlanych do: a) projektowania w specjalności drogowej; b) projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; c) projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych; d) projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych; e) kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej (Kierownik budowy); f) kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (Kierownik robót); g) kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych (Kierownik robót); h) kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych; przy czym przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; oraz posiadającą wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (zrzeszoną we właściwym samorządzie zawodowym) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 551); lub spełniającą warunki, o których mowa w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.), tj. osobą której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych lub spełniającą wymogi o których mowa w art. 20a ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa („świadczenie usług transgranicznych”). 3. Pozostałe zapisy zgodnie z zapisem Rozdziału XV SWZ.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-03-20 09:00 Po zmianie: 2026-03-23 09:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-03-20 09:15 Po zmianie: 2026-03-23 09:15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radzionków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radzionków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.