Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
329 526 zł
Umowa zawarta
16 kwietnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 329 526 zł – 436 810 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi gminnej nr 122340L w miejscowości Roztoka od km 0+ 000 do 0+ 354,68

Zamawiający Gmina Żmudź (Żmudź, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi gminnej nr 122340L w miejscowości Roztoka od km 0+ 000 do 0+ 354,68”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlano - Drogowy DROGMOST Łukasz Michalski Spólka z o.o. Wartość umowy: 329 526 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina ŻmudźŻmudź, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 22 kwietnia 2026
Wartość umowy
329 526 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 marca 2026

    Termin ofert: 18 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 kwietnia 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlano - Drogowy DROGMOST Łukasz Michalski Spólka z o.o. (Mokre 24d), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 329 525,60 zł (umowę zawarto 16 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert obejmowały cenę (60%) oraz okres gwarancji (40%).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Żmudź

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110197977

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kasztanowa

1.5.2.)Miejscowość

Żmudź

1.5.3.)Kod pocztowy

22-114

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@zmudz.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zmudz-gmina.ezamawiajacy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zmudz-gmina.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi gminnej nr 122340L w miejscowości Roztoka od km 0+ 000 do 0+ 354,68

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3b3f4784-c71b-42f6-9455-ed6145489165

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00210456

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00611451/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Budowa drogi gminnej nr 122340L w miejscowości Roztoka od km 0+ 000 do 0+ 354,68”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00136965

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZD.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

557310,92 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie drogi gminnej Nr 122340L w miejscowości Roztoka
Zakres obejmuje budowę drogi o nawierzchni gruntowej wzmocnionej na części gruzem, kruszywem kamiennym i żużlem o szerokości 3,50 m i długości 354,68 m od drogi powiatowej nr 1849L do km 0 + 354,68.
Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: przygotowanie terenu, roboty ziemne, podbudowy, roboty nawierzchniowe, wykonanie poboczy gruntowych, budowę zjazdów zwykłych, roboty porządkowe.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ . Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR),

3. Ponadto, Zamawiający zamieszcza przedmiar robót, z zastrzeżeniem, że nie stanowi on opisu przedmiotu zamówienia i w związku z tym, z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia, przedmiar robót ma jedynie charakter poglądowy i pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia, przeanalizowania i skalkulowania ilości robót do wykonania według dokumentacji projektowej. Brak wskazania w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie dokumentacji projektowej z zachowaniem wymagań specyfikacji technicznej w ramach wynagrodzenia ryczałtowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

329525,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

436809,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

329525,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowlano - Drogowy DROGMOST Łukasz Michalski Spólka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9223075459

7.3.4)Miejscowość

Mokre 24d

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

329525,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiający informuje, że zadanie jest dofinansowane ze środków RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG na 2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Brak danych do porównania.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Żmudź prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żmudź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 329 526 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlano - Drogowy DROGMOST Łukasz Michalski Spólka z o.o. (Mokre 24d). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.