Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 080 110 zł
Umowa zawarta
20 marca 2026
Okres realizacji
165 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 080 110 zł – 1 344 555 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Drużynach

Zamawiający Gmina Bobrowo (Bobrowo, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Drużynach”, wybierając ofertę wykonawcy ALBUD sp. z o.o. Wartość umowy: 1 080 110 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina BobrowoBobrowo, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 17 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 080 110 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ALBUD sp. z o.o. (Brodnica), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 080 110,25 zł (umowę zawarto 20 marca 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 165 dni.

  • 4

    Wszystkie złożone oferty zostały uznane za ważne.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BOBROWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118388

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

27

1.5.2.)Miejscowość

Bobrowo

1.5.3.)Kod pocztowy

87-327

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

607-201-912

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@bobrowo.org

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bobrowo.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a759d5e1-7b6c-4c21-a2f6-d1e7ea6ce624

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Drużynach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a759d5e1-7b6c-4c21-a2f6-d1e7ea6ce624

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00203145

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00057402/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Drużynach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 3. Fundusze Europejskie na zrównoważony transport miejski, Działania 3.3 Rozwój i usprawnienie mobilności miejskiej i podmiejskiej OPPT

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00081250

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GNWK.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1294350,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach inwestycji zaplanowano budowę ścieżki pieszo - rowerowej o długości 740,00 mb i szerokości 2,50 m km 0+000 ÷ 0+032,5 oraz km 0+055 ÷ 0+740 oraz szerokości 3,00 m na odcinku km 0+032,5 ÷ 0+055. Nawierzchnia drogi pieszo – rowerowej będzie wykonana z mieszanki mineralno – asfaltowej AC8S gr. 3 cm warstwa ścieralna i gr. 3 cm z mieszanki AC16W o gr. 3 cm od km 0+000 do km 0+073. Na pozostałym odcinku od km 0+073 do km 0+740 o szerokości 2,50 m warstwa ścieralna będzie wykonana z mieszanki mineralno – asfaltowej AC8S jednowarstwowo o gr. 4 cm. Ponadto w ramach inwestycji zaprojektowano:
- przebudowa i budowa zjazdów na pola i do posesji;
- budowa elementów odwodnienia powierzchniowego;
- wykonanie przepustów pod ścieżką i zjazdami;
- budowa peronów przy przystankach autobusowych;
- ustawienie wiat przystankowych;
- zabezpieczenie ruchu pieszych barierkami ochronnymi U-14a, U-12 i U-11a;
- oświetlenie przejścia dla pieszych;
- oznakowanie pionowe i poziome;

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1080110,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1344554,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1080110,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ALBUD sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8741807622

7.3.3)Ulica

ul. Sienkiewicza 25

7.3.4)Miejscowość

Brodnica

7.3.5)Kod pocztowy

87-300

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zakres do wykonania przez Podwykonawcę: instalacje elektryczne. Podwykonawca jest nieznany na etapie postępowania o udzielenie zamówienia.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1080110,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

165 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bobrowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bobrowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 080 110 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ALBUD sp. z o.o. (Brodnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.