Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
349 070 zł
Umowa zawarta
14 kwietnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 240 842 zł – 506 409 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 45% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja zadaszenia części sanitarno-szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu

Zamawiający Miasto Zamość (Zamość, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja zadaszenia części sanitarno-szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marcin Trepko. Wartość umowy: 349 070 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Miasto ZamośćZamość, Lubelskieopublikowano 17 kwietnia 2026
Wartość umowy
349 070 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marcin Trepko (Zamość), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 349 070,14 zł (umowę zawarto 14 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 240 842,20 zł do 506 409,45 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło modernizacji zadaszenia części sanitarno-szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO ZAMOŚĆ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950368747

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek Wielki 13

1.5.2.)Miejscowość

Zamość

1.5.3.)Kod pocztowy

22-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 677 23 37

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zamosc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-359e07c0-1dee-466d-89fc-35af50f69c67

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja zadaszenia części sanitarno-szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-359e07c0-1dee-466d-89fc-35af50f69c67

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00202979

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039186/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Modernizacja zadaszenia części sanitarno- szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00118823

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIM.272.8.2026.MSZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

415847,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na uszczelnieniu zadaszenia części sanitarno-szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu (zwanych dalej „Inwestycją”).
2. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego ujętego w budżecie Miasta Zamość na lata 2025-2026 pn.: „Modernizacja zadaszenia części sanitarno-szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu”.
3. Zakres zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na:
a) wykonaniu powłoki uszczelniającej pokrycie dachowe zaplecza szatniowo-sanitarnego,
b) remoncie sufitów podwieszanych w pomieszczeniach zaplecza szatniowo-sanitarnego.
4. Wykonawca, w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do:
1) wykonania wszelkich robót przygotowawczych i zabezpieczających niezbędnych do bezpiecznej realizacji przedmiotu zamówienia,
2) zagospodarowania na własny koszt terenu budowy oraz utrzymania zaplecza budowy,
3) prowadzenia robót zgodnie z przepisami bhp oraz p.poż.,
4) naprawy zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania robót,
5) poniesienia w trakcie realizacji zamówienia wszelkich kosztów związanych z opomiarowaniem, dostawą i zużyciem mediów niezbędnych do wykonania zamówienia,
6) wykonywania prac porządkowych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia i po ich zakończeniu, po zakończeniu robót przywrócenia terenu budowy do stanu pierwotnego,
7) pokrycia kosztów związanych z:
a) urządzeniem i utrzymaniem terenu budowy,
b) zapewnieniem obsługi geodezyjnej na czas robót oraz przeprowadzenia pomiaru geodezyjnego powykonawczego wykonanych obiektów, elementów,
c) wykonaniem i zabezpieczeniem osnowy geodezyjnej przed zniszczeniem i jej naprawy w przypadku uszkodzenia,
d) usunięciem ewentualnych niewypałów, niewybuchów i amunicji odkrytych w trakcie robót,
e) dokonaniem odkrywek w przypadku niezgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
f) wykonaniem przyłączy dla potrzeb terenu budowy na podstawie warunków uzyskanych od właścicieli sieci oraz ponoszenia kosztów ich opomiarowania, dostawy i zużycia oraz ewentualnymi wyłączeniami i włączeniami energii elektrycznej,
g) obsługą właścicieli poszczególnych sieci oraz nadzoru właścicielskiego i innych nadzorów wynikających z uzgodnień realizacyjnych,
h) wykonaniem wymaganych pomiarów, prób, badań, sprawdzeń, także tych dodatkowych wymaganych przez właścicieli sieci,
i) naprawą zniszczeń i uszkodzeń powstałych na skutek prowadzonych robót, naprawą uszkodzeń istniejących obiektów i istniejących elementów zagospodarowania terenu, usunięciem ewentualnie wyrządzonych szkód, także na działkach osób trzecich,
j) odtworzeniem uszkodzonych nawierzchni utwardzonych i terenów zielonych,
k) dostosowaniem wysokościowym wszystkich włączeń/połączeń z istniejącymi ulicami, ciągami dla pieszych tak, aby zachować funkcjonalność całości wykonanych włączeń/połączeń,
l) uporządkowaniem terenu budowy i przywrócenia terenu do stanu pierwotnego,
m) wywozem odpadów, śmieci i niebezpiecznych odpadów z terenu budowy na wysypisko z poniesieniem opłat za ich składowanie i utylizację,
8) usunięcia na swój koszt wad, usterek robót będących przedmiotem umowy w okresie gwarancji i rękojmi,
9) uzyskania w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich uzgodnień, zezwoleń, decyzji, opinii, operatów, ekspertyz i zgód niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia występujących podczas realizacji umowy,
10) w sytuacji, gdy zakres przedmiotu zamówienia będzie wiązał się z koniecznością odbiorów technicznych, Wykonawca w ramach ceny wskazanej w niniejszej umowie zobowiązuje się do przeprowadzenia czynności odbiorczych, zgodnie z przepisami prawa i pozyskania dokumentów potwierdzających przeprowadzenie tych czynności oraz wydania ich Zamawiającemu najdalej w dniu podpisania protokołu odbioru,
11) przygotowania dokumentacji powykonawczej w ilości 2 egzemplarzy, o której mowa w ustawie Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.), w formie zbroszurowanego operatu kolaudacyjnego zawierającego m.in. protokoły odbiorów technicznych, protokoły techniczne odbiorów robót ulegających zanikowi i zakryciu, deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, atesty, certyfikaty, świadectwa jakości, świadectwa pochodzenia, karty techniczne na wbudowane materiały, niezbędne uzgodnienia, decyzje, zaświadczenia, świadectwa kontroli jakości, pomiar instalacji odgromowej, itp., dokumentację projektową powykonawczą obiektu, dokumentację projektową zamienną obiektu, kopie rysunków z zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi kolorem czerwonym zmianami dokonanymi w trakcie budowy potwierdzonymi przez kierownika budowy i Inspektora nadzoru, ich kwalifikacją przez projektanta projektu budowlanego oraz ewentualnym opisem, oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót – oświadczenie musi być zgodne ze wzorem oświadczenia zamieszczonym na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Zamość, ul. Kolegiacka 14, 22-400 Zamość, kosztorys powykonawczy wykonanych robót, dokumentację fotograficzną składającą się z min. 10 zdjęć, ww. dokumentację powykonawczą należy przedstawić do zaopiniowania Inspektorowi nadzoru,
12) wyznaczenia do realizacji przedmiotu zamówienia kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
13) współdziałania z Inspektorem nadzoru
5. Do wykonania przedmiotu zamówienia należy użyć materiałów i urządzeń gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom i materiałom przyjętym w dokumentacji, wszystkie dostarczone i wbudowane materiały muszą być nowe, nie dopuszcza się użycia materiałów prototypowych, wbudowane materiały muszą posiadać wymagane deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, atesty, certyfikaty, świadectwa jakości, pochodzenia, karty techniczne.


UWAGA!
Zamawiający informuje, że roboty budowlane wykonywane będą na terenie placówki oświatowej (Szkoły Podstawowej nr 8 ul. B. Prusa 10 w Zamościu). Prace budowlane należy prowadzić w okresie przerwy wakacyjnej (27.06.2026r.-21.08.2026r.), tak by nie kolidowały one z funkcjonowaniem placówki, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo Użytkowników, pracowników i interesantów będących na terenie ww. placówki. Termin prowadzenia prac należy uzgodnić z Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 8.
6. Szczegółowy opis i zakres robót do wykonania zawarty jest w dokumentacji projektowej stanowiącej odpowiednio załączniki do SWZ:
• Załącznik nr 9 – Projekt techniczny
• Załącznik nr 10 – Informacja z W. Budownictwa
• Załącznik nr 11 – SST
• Załącznik nr 12 – Przedmiar robót
które stanowią jej integralną część oraz w Polskich Normach, krajowych ocenach technicznych, warunkach technicznych wykonania i odbioru robót, a także w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
Więcej w Rozdziale III specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261410-1 - Izolowanie dachu

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

240842,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

506409,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

349070,14 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marcin Trepko

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9222229989

7.3.3)Ulica

Graniczna 6a

7.3.4)Miejscowość

Zamość

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

349070,14 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261900-3Naprawa i konserwacja dachów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
454 731 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 993 zł765 121 zł
Rozstęp międzykwartylowy
521 128 zł
Źródło próbki
CPV 45261· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 993 zł
Mediana
454 731 zł
Górny kwartyl
765 121 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Zamość prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zamość.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 349 070 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261900-3 (Naprawa i konserwacja dachów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marcin Trepko (Zamość). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.