Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
143 972 zł
Umowa zawarta
19 marca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 143 972 zł – 222 615 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec – etap I

Zamawiający Gmina Skórzec (Skórzec, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec – etap I”, wybierając ofertę wykonawcy Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny. Wartość umowy: 143 972 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina SkórzecSkórzec, Mazowieckieopublikowano 13 kwietnia 2026
Wartość umowy
143 972 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny (Dąbrówka-Ług), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 143 971,50 zł (umowę zawarto 19 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 143 971,50 zł do 222 615,14 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Ogłoszenie dotyczy modernizacji oświetlenia na terenie Gminy Skórzec. Zamówienie zostało udzielone w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skórzec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Siedlecka 3

1.5.2.)Miejscowość

Skórzec

1.5.3.)Kod pocztowy

08-114

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@gminaskorzec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminaskorzec.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5bc2660-9a5f-45e1-ba9f-7f034d054186

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec – etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5bc2660-9a5f-45e1-ba9f-7f034d054186

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195790

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00058091/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00100362

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.2.2016

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec w ramach następujących zadań

1) zadanie nr 1: Budowa kablowej sieci elektroenergetycznej oświetlenia ulicznego (obejmującej napięcie znamionowe nie wyższe niż 1kV) w miejscowości Skórzec ul. Reymonta, obejmujące: - budowę nowych stanowisk słupowych oświetlenia ulicznego – 5 szt.; - budowę kablowej linii oświetlenia ulicznego YAKXS 4x35mm – 249/317 m, 2) zadanie nr 2: Budowa sieci elektroenergetycznej poniżej 1 kV– napowietrznej linii oświetlenia ulicznego ze słupami oświetleniowymi w miejscowości Dąbrówka-Wyłazy ul. Klonowa, obejmujące: - budowę stanowisk słupowych linii oświetleniowej – 9 szt.; - montaż linii napowietrznej AsXSn 2x24 – 367m/374m; - montaż opraw LED – 9 szt., 3) zadanie nr 3: Montaż opraw oświetleniowych na istniejących słupach w miejscowości Dąbrówka Wyłazy ul. Poziomkowa i ul. Jagodowa, obejmujące: - montaż przewodu oświetlenia ulicznego AsXSn 2x25 od słupa 1-6 do słupa 1-7, wykonanie uziemienia na słupie 1-7 ; - montaż opraw LED – 3 szt. (na słupach 1-7, 1-5, 2-2); - montaż opraw LED – 5 szt. (na słupach 3/UG, 1/UG, 1-3, 1-1, 3-2), 4) zadanie nr 4: Budowa sieci elektroenergetycznej poniżej 1 kV– napowietrzno-kablowej linii oświetlenia ulicznego ze słupami oświetleniowymi w miejscowości Stara Dąbrówka, obejmujące: - budowę linii kablowej YAKXS 4x25 – 41m/67m; - budowę stanowisk słupowych linii oświetleniowej – 3 szt. (słup 10/UG, 11/UG, 12/UG); - montaż linii napowietrznej AsXSn 2x25 – 90m/92m. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w projekcie budowlanym i Szczegółowej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. Uwaga: - w odniesieniu do zadania nr 3 dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres rzeczowy. Zakresem zamówienia objęte są tylko roboty wskazane w ust. 1 pkt 3 III rozdziału SWZ. - w odniesieniu do zadania nr 4 dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres rzeczowy. Zakresem zamówienia objęte są tylko roboty wskazane w ust. 1 pkt 4 III rozdziału SWZ. 3. Wszystkie nazwy własne materiałów użyte w przedmiarach robót i SWZ podane są przykładowo i określają minimalne parametry jakościowe. Użyte w dokumentacji projektowej materiały i urządzenia o nazwach handlowych tam zawartych, nie są obowiązujące. Zamawiający dopuszcza składanie ofert z użyciem materiałów równoważnych do materiałów wymienionych w opisie, SWZ oraz w przedmiarach, pod warunkiem, że ich parametry będą odpowiadały parametrom określonym w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 4. Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążącym dla wykonawców), co oznacza, że Zamawiający dopuszcza w tym względzie rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

143971,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

222615,14 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

143971,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8211351350

7.3.3)Ulica

Skórzecka

7.3.4)Miejscowość

Dąbrówka-Ług

7.3.5)Kod pocztowy

08-114

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

143971,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
298 805 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 242 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
212 592 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 242 zł
Mediana
298 805 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skórzec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skórzec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 143 972 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny (Dąbrówka-Ług). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.