Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
2 162 234 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    273 552 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 888 682 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

SZP/243-067/2026 Dostawa komór rękawicowych dla Katedry Inżynierii Materiałów Półprzewodnikowych Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej - 2 Zadania

Zamawiający Politechnika Wrocławska (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „SZP/243-067/2026 Dostawa komór rękawicowych dla Katedry Inżynierii Materiałów…”, wybierając ofertę wykonawcy Cheminst sp. z o.o. Łączna wartość umów: 2 162 234 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Politechnika WrocławskaWrocław, Dolnośląskieopublikowano 10 kwietnia 2026
Łączna wartość umów
2 162 234 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Cheminst sp. z o.o. (część 1); Cheminst sp. zo.o. (część 2).

  • 2

    UmowaPrzetarg dotyczył dostawy komór rękawicowych w 2 zadaniach. Szacowana wartość zamówienia wynosiła 273 552,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    PRO-LAB SPÓŁKA Z OGRANICZENIEM ODPOWIEDZIALNOŚCI

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zakupów i Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001614

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-370

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ewa.modlinger@pwr.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://przetargi.pwr.edu.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f42ba679-fb39-4d22-9082-b59672351236

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

SZP/243-067/2026 Dostawa komór rękawicowych dla Katedry Inżynierii Materiałów Półprzewodnikowych Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej - 2 Zadania

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f42ba679-fb39-4d22-9082-b59672351236

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00192804

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00620025/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.29 komora rękawicowa (glovebox)

1.2.30 Dostawa komory rękawicowej wraz z niezbędnym wyposażeniem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00129291

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZP/243-067/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

460000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.1. Zadanie 1 – Dostawa komory rękawicowej do AFM – szt. 1, przeznaczenie do pracy w atmosferze beztlenowej i suchej azotu, argonu lub helu.
Zamówienie obejmuje dostawę, instalację, uruchomienie i testowanie sprzętu oraz instruktaż w zakresie wskazanym w OPZ sprzętu w siedzibie Zamawiającego.
Dostawa przedmiotu zamówienia na adres:
Politechnika Wrocławska, Budynek A-1 pok.201, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Zadania 1 znajduje się w Załączniku nr 3a do SWZ - OPZ. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy - Załącznik nr 2 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.)Wartość części

259000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.2. Zadanie 2 - Dostawa komory rękawicowej wraz z wyposażeniem – szt. 1 , przeznaczenie do pracy w atmosferze gazu obojętnego (azotu, argonu helu) bez tlenu i wilgoci.
Zamówienie obejmuje dostawę, instalację, uruchomienie i testowanie sprzętu oraz instruktaż w zakresie wskazanym w OPZ sprzętu w siedzibie Zamawiającego.
Dostawa przedmiotu zamówienia na adres:
Politechnika Wrocławska, Budynek A-1 pok.400, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Zadania 1 znajduje się w Załączniku nr 3b do SWZ - OPZ. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy - Załącznik nr 2 SWZ.
Wykonawca udziela Zamawiającemu min. 24 miesięcznej gwarancji na przedmiot dostawy. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się w dniu następnym po odbiorze przedmiotu umowy. Szczegóły gwarancji znajdują się w § 11 umowy Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.)Wartość części

201000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

273552,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

280442,78 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

273552,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Cheminst sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

523498831

7.3.4)Miejscowość

Mirków

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

273552,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

112 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1888682,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1888682,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1888682,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Cheminst sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

523498831

7.3.4)Miejscowość

Mirków

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1888682,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

112 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38000000-5Sprzęt laboratoryjny, optyczny i pr…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
48 137 zł766 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
718 343 zł
Źródło próbki
CPV 38000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
48 137 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
766 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Wrocławska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 162 234 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38000000-5 (Sprzęt laboratoryjny. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Cheminst sp. z o.o. (Mirków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.