Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 615 269 zł
Umowa zawarta
7 kwietnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 1 615 269 zł – 2 349 300 złodrzucone: 7
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi – ul. Reymonta wraz z łącznikiem do ul. Wyspiańskiego w m. Krępiec

Zamawiający Gmina Mełgiew (Mełgiew, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi – ul. Reymonta wraz z łącznikiem do ul. Wyspiańskiego w m. Krępiec”, wybierając ofertę wykonawcy Arpol Arkadiusz Porzak. Wartość umowy: 1 615 269 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina MełgiewMełgiew, Lubelskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 7 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 615 269 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Arpol Arkadiusz Porzak (Ciecierzyn), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 615 268,60 zł (umowę zawarto 7 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 1 615 268,60 zł do 2 349 300,00 zł. Odrzucono 7 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MEŁGIEW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019589

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Partyzancka 2

1.5.2.)Miejscowość

Mełgiew

1.5.3.)Kod pocztowy

21-007

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

(81)4605700

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@melgiew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://melgiew.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-688dbc0a-90f3-4450-aee1-7f1517df5b27

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi – ul. Reymonta wraz z łącznikiem do ul. Wyspiańskiego w m. Krępiec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-688dbc0a-90f3-4450-aee1-7f1517df5b27

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186325

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035816/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa drogi- ul. Reymonta wraz z łącznikiem do ul. Wyspiańskiego w m. Krępiec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00061129

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2398827,78 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Budowa drogi – ul. Reymonta wraz z łącznikiem do ul. Wyspiańskiego w m. Krępiec. W zakres inwestycji wchodzą 2 odcinki drogi

1) łącznik ul. Reymonta z ul. Wyspiańskiego o długości 160,00 m z początkiem w km 0+000,00 wyznaczonym na przecięciu projektowanej osi z granicą pasa drogowego ul. Wyspiańskiego oraz końcem w km 0+160,00 na przecięciu osi z krawędzią jezdni ul. Reymonta, 2) ul. Reymonta o długości 458,71 m z początkiem w km 0+000,00 wyznaczonym po stronie południowej w miejscu przecięcia projektowanej osi z granicą działki o nr ewid. 108 (drogi wewnętrznej) oraz końcem w km 0+458,71 po stronie północnej w miejscu zakończenia pasa drogowego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Budowę nowej konstrukcji jezdni drogi gminnej, w tym: a) roboty przygotowawcze, w tym: wyznaczenie trasy i punktów wysokościowych, wycinka 2 drzew owocowych, zdjęcie warstwy humusu, rozbiórka elementów dróg i ulic, demontaż 4 latarni hybrydowych, rozbiórka nawierzchni drogi z kruszywa łamanego, b) roboty ziemne, w tym: wykonanie wykopów w gruntach kat. III-IV, wykonanie nasypów, c) wykonanie odwodnienia korpusu drogowego, d) wykonanie podbudowy, e) wykonanie nawierzchni, f) roboty wykończeniowe, g) wykonanie oznakowania i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, h) wykonanie elementów ulic, i) wykonanie zjazdów; 2) Budowę chodnika, 3) Wykonanie urządzeń odwadniających – studni chłonnych, 4) Budowę oświetlenia drogowego na słupach aluminiowych, na których będą zamontowane oprawy oświetleniowe, wyposażone w źródła światła typu LED, 5) Urządzenie terenów zielonych, 6) Wykonanie oznakowania i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. 3. Wykonawca powinien uwzględnić w wycenie demontaż 4 szt. latarni hybrydowych. Z czego 3 szt. zostały ujęte w projekcie, natomiast 1 szt. została zamontowana po sporządzeniu przedmiotowej dokumentacji projektowej i nie została uwzględniona w załączonym przedmiarze. W związku z powyższym Wykonawca powinien uwzględnić w wycenie demontaż 4 szt. latarni hybrydowych oraz rozbiórkę nawierzchni drogi z kruszywa łamanego, wraz z transportem we wskazane przez Zamawiającego miejsce. 4. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności: 1) dokumentacja projektowa dla branży drogowej i branży elektrycznej, 2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót dla branży drogowej i branży elektrycznej. 6. Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej o której mowa w ust. 4 w pkt 1) i 2) oraz w SWZ, w tym w szczególności w ust. 2. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) lub/i 2) lub w SWZ. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz specyfikacji technicznych. 8. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną. 9. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. 10. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. 11. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1615268,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2349300,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1615268,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Arpol Arkadiusz Porzak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 432643539

7.3.3)Ulica

Ciecierzyn 64

7.3.4)Miejscowość

Ciecierzyn

7.3.5)Kod pocztowy

21-003

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1615268,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mełgiew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mełgiew.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 615 269 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Arpol Arkadiusz Porzak (Ciecierzyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.