Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
303 515 zł
Umowa zawarta
2 kwietnia 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 303 515 zł – 400 365 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa wraz z wyładunkiem kruszywa łamanego o frakcji 0/31,5 mm (z wyłączeniem skał osadowych) na drogi i place na terenie Gminy Warta w ilości 3100 ton.

Zamawiający Gmina Warta (Warta, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa wraz z wyładunkiem kruszywa łamanego o frakcji 0/31,5 mm (z…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Wartość umowy: 303 515 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina WartaWarta, Łódzkie (powiat Sieradzki →)opublikowano 2 kwietnia 2026
Wartość umowy
303 515 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,8 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 marca 2026

    Termin ofert: 20 marca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 kwietnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzuceń ani unieważnień.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. (Czartki), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 303 514,80 zł (umowę zawarto 2 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 303 514,80 zł do 400 365,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

  • 6

    POL-BROG SPÓŁKA Z OGRANICZENIEM ODPOWIEDZIALNOŚCI

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WARTA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934542

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek im. Władysława Stanisława Reymonta 1

1.5.2.)Miejscowość

Warta

1.5.3.)Kod pocztowy

98-290

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gminawarta.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.gminawarta.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gimwarta.logintrade.net/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa wraz z wyładunkiem kruszywa łamanego o frakcji 0/31,5 mm (z wyłączeniem skał osadowych) na drogi i place na terenie Gminy Warta w ilości 3100 ton.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4391c9ea-d4af-49cd-9f61-2778af1f8641

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182640

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024983/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Sukcesywna dostawa wraz z wyładunkiem kruszywa łamanego o frakcji 0/31,5 mm (z wyłączeniem skał osadowych) na drogi i place na terenie Gminy Warta w ilości 3100 ton.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00152278

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

W-RIGPiZP.271.5.2026.Zp

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1 Przedmiot zamówienia

Sukcesywna dostawa wraz z wyładunkiem kruszywa łamanego o frakcji 0/31,5 mm (z wyłączeniem skał osadowych) na drogi i place na terenie Gminy Warta w ilości 3100 ton. 3.2 Kruszywo nie może pochodzić ze skał osadowych. 3.3 Dostawa kruszywa odbywać się będzie sukcesywnie, w określonych ilościach, w ciągu 5 dni od wydania dyspozycji do poszczególnych miejscowości. 3.4 Kruszywo nie może zawierać zanieczyszczeń organicznych i elementów metalowych. 3.5 Wymaga się aby Wykonawca dysponował samochodami samowyładowczymi. 3.6 Kruszywo łamane ma spełniać normę PN-EN 13242. 3.7 Wykonawca do każdej dostawy dołączy atest – orzeczenie o jakości i możliwości stosowania do remontu nawierzchni dróg, poboczy dróg utwardzonych, potwierdzone badaniami określające uziarnienie, właściwości fizyko-chemiczne, nazwę kruszywa oraz jego pochodzenie. 3.8 Wymagana minimalna dzienna ilość dostawy kruszywa 75 ton.

4.5.3.)Główny kod CPV

44113140-8 - Kamień drogowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

303514,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

400365,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

303514,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8271873187

7.3.4)Miejscowość

Czartki

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

303514,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

44113140-8Kamień drogowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
275 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
123 000 zł338 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 000 zł
Źródło próbki
CPV 44113· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
123 000 zł
Mediana
275 000 zł
Górny kwartyl
338 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Warta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warta.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 303 515 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 44113140-8 (Kamień drogowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. (Czartki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.