Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
332 099 zł
Umowa zawarta
31 marca 2026
Okres realizacji
do 14 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Czas wykonania prac na poszczególnym obiekcie40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana piasku w piaskownicach i na nawierzchniach sypkich na terenie miasta Tychy w 2026 roku

Zamawiający Gmina Miasta Tychy (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana piasku w piaskownicach i na nawierzchniach sypkich na terenie miasta Tychy w 2026…”, wybierając ofertę wykonawcy Celmar Sp. z o.o. Wartość umowy: 332 099 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Miasta TychyTychy, Śląskieopublikowano 2 kwietnia 2026
Wartość umowy
332 099 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Celmar Sp. z o.o. (Bytom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 332 098,96 zł (umowę zawarto 31 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 14 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIASTA TYCHY

1.3.)Oddział zamawiającego

Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 278348986

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Niepodległości 49

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@tzuk.tychy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://tzuk.tychy.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie nieruchomościami wykonane na zlecenie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana piasku w piaskownicach i na nawierzchniach sypkich na terenie miasta Tychy w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0f55cdcd-404a-4289-a10a-ebf3c8ebc6ba

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182447

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048451/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Wymiana piasku w piaskownicach i na nawierzchniach sypkich na terenie miasta Tychy w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00146371

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DO.261.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wymianą piasku w piaskownicach i na nawierzchniach sypkich na terenie miasta Tychy w 2026 roku.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
- oczyszczenie piaskownic oraz nawierzchni sypkich ze starego piasku, polegające na wybraniu piasku, dezynfekcji piaskownic, wywozie starego piasku wraz z kosztami utylizacji,
- dowóz i uzupełnienie piaskownic oraz nawierzchni sypkich świeżym piaskiem,
- przegrabienie piaskownic oraz pól piaskowych w celu wyrównania terenu (plantowanie).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1a do SWZ.

Wykaz piaskownic stanowi załącznik nr 1b do SWZ

Wykaz nawierzchni sypkich stanowi załącznik nr 1c do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

14211000-3 - Piasek

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

332098,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

332098,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

332098,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Celmar Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6340029589

7.3.3)Ulica

Cyryla i Metodego 50

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.5)Kod pocztowy

41-909

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

332098,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasta Tychy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 332 099 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14211000-3 (Piasek). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Celmar Sp. z o.o. (Bytom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.