Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Remont mieszkania w ramach projektu pn. „Stworzenie mieszkania wspomaganego w Gminie Czaplinek".

Zamawiający Gmina Czaplinek (Czaplinek, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Remont mieszkania w ramach projektu pn. Stworzenie mieszkania wspomaganego w Gminie…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CzaplinekCzaplinek, Zachodniopomorskie (powiat Drawski →)opublikowano 27 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wprowadzonych zmian

Podsumowanie
  • 1

    Przedmiotem zamówienia jest remont mieszkania w Czaplinku, obejmujący ściany, podłogi, montaż pochylni i wymianę instalacji.

  • 2

    Szczegółowy zakres remontu znajduje się w dokumentacji technicznej, która jest załącznikiem do SWZ.

  • 3

    Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Stworzenie mieszkania wspomaganego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

  • 4

    Numer ogłoszenia o zamówieniu, które poprzedziło umowę, to 2025/BZP 00614429.

  • 5

    Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Czaplinek

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920541

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 6

1.4.2.)Miejscowość

Czaplinek

1.4.3.)Kod pocztowy

78-550

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@czaplinek.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czaplinek.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f6e4a349-7710-4516-86f5-f650d995b5ef

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00174240

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-03-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00614429

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Stworzenie mieszkania wspomaganego w Gminie Czaplinek”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021–2027, na podstawie umowy nr FEPZ.06.18-IP.01-0032/24-00.

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont mieszkania w ramach projektu pn. „Stworzenie mieszkania wspomaganego w Gminie Czaplinek".

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont lokalu mieszkalnego nr 1 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy Wałeckiej 7 w Czaplinku na działce nr 288/6 w obrębie Czaplinek 03. 2. Zakres zamówienia obejmuje: remont ścian wewnętrznych lokalu mieszkalnego, wymianę podłogi w lokalu, montaż pochylni zewnętrznej oraz wymianę instalacji wewnętrznych w lokalu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-01-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-03-27

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Pracownia Projektowa ,,avoCADo'' Grzegorz Żabicki

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

2530212308

4.3.4.)Miejscowość

Złocieniec

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

172222,89 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00074692/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-03-25

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Roboty dodatkowe:
1) Rozbiórka ściany z desek otynkowanych oraz wykonanie nowej ściany działowej.
2) Prace związane z zaizolowaniem i dociepleniem mieszkania od wewnątrz.
3) Dostawa i montaż dłuższego komina wentylacyjnego ze stali nierdzewnej z izolacją (średnica przewodu 16-20 cm, długość 5 m).
4) Prace instalacyjne polegające na zmianie przyłącza wody zimnej, wyniesieniu zaworów oraz rozdzieleniu zasilania innych lokali.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wskutek robót dodatkowych nastąpiła zmiana wysokości wynagrodzenia Wykonawcy oraz wydłużony został termin realizacji zamówienia do 17.04.2026 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

18756,26

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
301 991 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 498 009 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
301 991 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czaplinek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czaplinek.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.