Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
851 927 zł
Umowa zawarta
17 marca 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 851 927 zł – 1 617 727 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa fragmentu ul. Kościuszki oraz fragmentu ul. Słone wraz z budową oświetlenia ulicznego w Kudowie-Zdroju

Zamawiający Gmina Kudowa-Zdrój (Kudowa-Zdrój, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa fragmentu ul. Kościuszki oraz fragmentu ul. Słone wraz z budową oświetlenia…”, wybierając ofertę wykonawcy Roboty Drogowe Sławomir Krężel. Wartość umowy: 851 927 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Kudowa-ZdrójKudowa-Zdrój, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 19 marca 2026
Wartość umowy
851 927 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 stycznia 2026

    Termin ofert: 10 lutego 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 marca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Roboty Drogowe Sławomir Krężel (Nowa Ruda), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 851 927,26 zł (umowę zawarto 17 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 851 927,26 zł do 1 617 727,37 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

  • 5

    Postępowanie nie zostało podzielone na części, kontrakt obejmuje kompleksową przebudowę ulic wraz z oświetleniem.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kudowa-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717929

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zdrojowa 24

1.5.2.)Miejscowość

Kudowa-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

57-350

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@kudowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kudowa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa fragmentu ul. Kościuszki oraz fragmentu ul. Słone wraz z budową oświetlenia ulicznego w Kudowie-Zdroju

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-52434dfd-f1cf-41b7-a27a-be5b6ab5b410

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00162149

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00066268

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.1.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

979388,61 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie fragmentu ul. Kościuszki oraz ul. Słone wraz z budową oświetlenia ulicznego w Kudowie-Zdroju, z podziałem na 3 zadania:
1) Zadanie 1 - Przebudowa fragmentu ulicy Kościuszki w Kudowie-Zdroju.
2) Zadanie 2 - Przebudowa fragmentu ulicy Słone w Kudowie-Zdroju.
3) Zadanie 3 - Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Słone w Kudowie-Zdroju

Zadanie 1 – „Przebudowa fragmentu ulicy Kościuszki w Kudowie-Zdroju”
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 1 jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie fragmentu ul. Kościuszki zgodnie z załączoną dokumentacją pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla drogi gminnej ul. Kościuszki w Kudowie-Zdroju”
Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) budowę nowej konstrukcji drogi - nawierzchnia bitumiczna,
2) budowę poboczy z kruszywa,
3) wykonanie nowych zieleńców,
4) wymianę wpustów ulicznych,
5) przebudowę schodów,
6) regulację wysokościową studni, zaworów oraz wpustów,
7) drzewa do wycinki,
8) uporządkowanie terenu,
9) wykonanie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.


Zadanie 2 – „Przebudowa fragmentu ulicy Słone w Kudowie-Zdroju”.
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 2 jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie fragmentu ul. Słone (działka nr 612 obręb Słone) zgodnie z załączoną dokumentacją pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla ulicy Słone, obręb Słone w Kudowie-Zdroju”

Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) budowę nowej konstrukcji drogi - nawierzchnia bitumiczna oraz nawierzchnia z kostki betonowej,
2) budowę dojść do posesji,
3) budowę poboczy z kruszywa,
4) wykonanie nowych zieleńców,
5) regulację wysokościową studni, zaworów oraz wpustów,
6) uporządkowanie terenu,
7) wykonanie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.


Zadanie 3 – „Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Słone w Kudowie-Zdroju”.
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 3 jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie 3 punktów oświetlenia ulicznego przy ul. Słone (działka nr 612 obręb Słone) zgodnie z załączoną dokumentacją pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla ulicy Słone, obręb Słone w Kudowie-Zdroju”

Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) budowę nowej sieci oświetleniowej,
2) przyłączenie do istniejącego kabla zasilającego z istniejącego oświetlenia,
3) montaż nowoprojektowanych słupów oświetleniowych wraz z oprawami typu LED wyposażonymi w przekaźniki dwukierunkowe w gnieździe NEMA – 3 punkty,
4) zabezpieczenie sieci.
Uwaga!
Z uwagi na konieczność zachowania jednolitości architektonicznej i wizualnej oświetlenia Zamawiający wymaga, aby słupy i oprawy uliczne nawiązywały kształtem i stylistyką do istniejących, zlokalizowanych na ul. Słone - ścieżka rowerowa.

Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.

Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, na działkach stanowiących własność gminy Kudowa-Zdrój.
Wynikiem całości robót budowlanych będą obiekty budowlane w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, które mogą samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Przedmiot umowy będzie wykonany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, przepisami BHP, opisem przedmiotu zamówienia, tj.: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, uzgodnieniami, opiniami oraz warunkami zawartej umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

Wyżej wymienione dokumenty stanowią:
1. Załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) dla zadania 1, zadania 2 i zadania 3 - dokumentacja projektowa. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP., Nazwa pliku „Zał. nr 1 do SWZ-Opis przedmiotu zamówienia OPZ.
2. Załącznik nr 2 do SWZ - STWIORB dla zadania 1, zadania 2 i zadania 3. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 2 do SWZ – STWIORB”,
3. Załącznik nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy IPU (Wzór umowy). Plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF.

ZALECENIA I WYMOGI DLA OFERENTA dotyczące całości przedmiotu zamówienia zawarte są w pkt 2 rozdz. VI Opis Przedmiotu zamówienia SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

851927,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1617727,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

851927,26 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Roboty Drogowe Sławomir Krężel

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8851142804

7.3.3)Ulica

Bohaterów Getta

7.3.4)Miejscowość

Nowa Ruda

7.3.5)Kod pocztowy

57-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Część zamówienia w zakresie wykonania warstw konstrukcyjnych nawierzchni oraz ustawienie krawężników i obrzeży w zakresie robót ziemnych, korytowania pod drogę oraz wykonanie podbudowy wykona Renata Krężel Firma Ogólnobudowlana "KRĘŻEL"

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

851927,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kudowa-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kudowa-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 851 927 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Roboty Drogowe Sławomir Krężel (Nowa Ruda). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.