Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
159 654 zł
Umowa zawarta
2 grudnia 2025
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 159 654 zł – 479 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rekojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Huta Stara B

Zamawiający Gmina Poczesna (Poczesna, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku…”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.H. "DZIEDZICKI" Marcin Dziedzicki. Wartość umowy: 159 654 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina PoczesnaPoczesna, Śląskieopublikowano 17 marca 2026
Wartość umowy
159 654 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych dokumentów).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.H. "DZIEDZICKI" Marcin Dziedzicki (Konopiska).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 159 654,00 zł (umowę zawarto 2 grudnia 2025 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 159 654,00 zł do 479 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

  • 6

    Zamówienie nie zostało podzielone na części, a całość realizowana będzie w ramach jednej umowy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Poczesna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398149

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wolności 2

1.5.2.)Miejscowość

Poczesna

1.5.3.)Kod pocztowy

42-262

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343274116

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczesna@poczesna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.poczesna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://poczesna.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Huta Stara B

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-09549eb6-0f58-4df0-bb8c-fcfcdad4cfea

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00159078

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00075978/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Huta Stara B

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00480660

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.14.2025.DM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Huta Stara B” w tym

A. Dach budynku głównego
1. Naprawa murowanych kominów, tynkowanie, malowanie: 17 szt., 40,00 m2
2. Naprawa betonowych czap kominowych gr 10 cm: 17 szt., 18,00 m2
3. Wymiana obróbek blacharskich wokół kominów: 6,50 m2
4. Wymiana obróbek blacharskich dachu: 20,50 + 108,00 = 128,50 m2
5. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 108,00 mb
6. Wymiana koszy zlewowych na kosze z blachy stal ocynk.: 4 szt. o wym. 0,25 x 0,40 m, wys.: 0,20 m)
7. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm, 10 mb: 4 szt.
8. Wymiana kominków: 18 szt.
9. Wymiana kominków wentylacyjnych stropodachu: 12 szt.
10. Wymiana wyłazu dachowego: 1 szt. o wym. 1,00 x 1,00 m
A.1.1. Dach nad wejściem do Biblioteki
11. Wymiana pokrycia dachowego z papy na pokrycie z papy termozgrzewalnej: 5,00 m2
12. Wymiana obróbek blacharskich: 2,00 m2
B. Dach części dobudowanej
13. Naprawa murowanych kominów, tynkowanie, malowanie: 3 szt., 34,50 m2
14. Naprawa betonowych czap kominowych gr 10 cm: 3 szt., 5,50 m2
15. Wymiana obróbek blacharskich wokół kominów: 2,00 m2
16. Wymiana obróbek blacharskich dachu: 42,50 + 5,50 = 48,00 m2
17. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 10,50 mb
18. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm, 10 mb: 2 szt.
19. Wymiana kominków: 7 szt.
20. Wymiana kominków wentylacyjnych stropodachu: 2 szt.
21. Wymiana świetlika dachowego w formie ostrosłupa z płyt poliwęglanowych (1 szt. o wym. 2 x 2 m)
C. Dach łącznika
22. Wymiana obróbek blacharskich: 13,50 m2
23. Wymiana kominków wentylacyjnych stropodachu: 2 szt.
24. Malowanie stalowej drabiny na dach, wys. ok. 3 m, 1 szt.: 2,00 m2
25. Wymiana świetlika dachowego (łuki poliwęglanowe, trzy części, 1 szt. o wym. 2 x 3 m)
C.1. Dach łącznika nad wejściem od strony południowo-zachodniej
26. Wymiana obróbek blacharskich: 17,50 m2
27. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 4,50 mb
28. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm: 1 szt.
29. Wymiana kominków: 2 szt. (w tym 1 szt. – kominek ze ściany)
C.2 Dach łącznika nad wejściem od strony północno-wschodniej
30. Wymiana obróbek blacharskich: 18,50 m2
31. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 4,50 mb
32. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm: 1 szt.
33. Wymiana kominków: 1 szt. – kominek ze ściany
34. Malowanie stalowej drabiny na dach, wys. ok. 5 m, 1 szt.: 4,00 m2
C.3 Daszki przed wejściami szt. 2

4.5.3.)Główny kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

159654 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

479700 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

159654 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.H. "DZIEDZICKI" Marcin Dziedzicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

573-231-99-10

7.3.3)Ulica

ul. Stawowa 8

7.3.4)Miejscowość

Konopiska

7.3.5)Kod pocztowy

42-274

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

159654 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45260000-7Roboty w zakresie wykonywania pokry…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
293 951 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 738 zł529 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
329 619 zł
Źródło próbki
CPV 45260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 738 zł
Mediana
293 951 zł
Górny kwartyl
529 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poczesna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poczesna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 159 654 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.H. "DZIEDZICKI" Marcin Dziedzicki (Konopiska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.