Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Huta Stara B

Zamawiający Gmina Poczesna (Poczesna, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PoczesnaPoczesna, Śląskieopublikowano 7 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 293 951 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Poczesna

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398149

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wolności 2

1.4.2.)Miejscowość

Poczesna

1.4.3.)Kod pocztowy

42-262

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.7.)Numer telefonu

343274116

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

poczesna@poczesna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.poczesna.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-09549eb6-0f58-4df0-bb8c-fcfcdad4cfea

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00233557

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00480660

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Huta Stara B

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont systemu orynnowania, obróbek blacharskich, kominów i świetlików dachów budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Huta Stara B” w tym

A. Dach budynku głównego
1. Naprawa murowanych kominów, tynkowanie, malowanie: 17 szt., 40,00 m2
2. Naprawa betonowych czap kominowych gr 10 cm: 17 szt., 18,00 m2
3. Wymiana obróbek blacharskich wokół kominów: 6,50 m2
4. Wymiana obróbek blacharskich dachu: 20,50 + 108,00 = 128,50 m2
5. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 108,00 mb
6. Wymiana koszy zlewowych na kosze z blachy stal ocynk.: 4 szt. o wym. 0,25 x 0,40 m, wys.: 0,20 m)
7. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm, 10 mb: 4 szt.
8. Wymiana kominków: 18 szt.
9. Wymiana kominków wentylacyjnych stropodachu: 12 szt.
10. Wymiana wyłazu dachowego: 1 szt. o wym. 1,00 x 1,00 m
A.1.1. Dach nad wejściem do Biblioteki
11. Wymiana pokrycia dachowego z papy na pokrycie z papy termozgrzewalnej: 5,00 m2
12. Wymiana obróbek blacharskich: 2,00 m2
B. Dach części dobudowanej
13. Naprawa murowanych kominów, tynkowanie, malowanie: 3 szt., 34,50 m2
14. Naprawa betonowych czap kominowych gr 10 cm: 3 szt., 5,50 m2
15. Wymiana obróbek blacharskich wokół kominów: 2,00 m2
16. Wymiana obróbek blacharskich dachu: 42,50 + 5,50 = 48,00 m2
17. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 10,50 mb
18. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm, 10 mb: 2 szt.
19. Wymiana kominków: 7 szt.
20. Wymiana kominków wentylacyjnych stropodachu: 2 szt.
21. Wymiana świetlika dachowego w formie ostrosłupa z płyt poliwęglanowych (1 szt. o wym. 2 x 2 m)
C. Dach łącznika
22. Wymiana obróbek blacharskich: 13,50 m2
23. Wymiana kominków wentylacyjnych stropodachu: 2 szt.
24. Malowanie stalowej drabiny na dach, wys. ok. 3 m, 1 szt.: 2,00 m2
25. Wymiana świetlika dachowego (łuki poliwęglanowe, trzy części, 1 szt. o wym. 2 x 3 m)
C.1. Dach łącznika nad wejściem od strony południowo-zachodniej
26. Wymiana obróbek blacharskich: 17,50 m2
27. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 4,50 mb
28. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm: 1 szt.
29. Wymiana kominków: 2 szt. (w tym 1 szt. – kominek ze ściany)
C.2 Dach łącznika nad wejściem od strony północno-wschodniej
30. Wymiana obróbek blacharskich: 18,50 m2
31. Wymiana rynien na rynny z blachy stal ocynkowanej śr. 150 mm: 4,50 mb
32. Wymiana rur spustowych na rury z blachy stal ocynk. z rewizją, do kanalizacji, śr. 125 mm: 1 szt.
33. Wymiana kominków: 1 szt. – kominek ze ściany
34. Malowanie stalowej drabiny na dach, wys. ok. 5 m, 1 szt.: 4,00 m2
C.3 Daszki przed wejściami szt. 2

3.9.)Główny kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

F.H.H. "DZIEDZICKI" Marcin Dziedzicki

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

573-231-99-10

4.3.3.)Ulica

ul. Stawowa 8

4.3.4.)Miejscowość

Konopiska

4.3.5.)Kod pocztowy

42-274

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

159654 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00159078/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-09

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

dodatkowe roboty budowlane

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonanie dodatkowych robót które nie zostały przewidziane w projekcie.

5.4.6.)Wartość zmiany

49082,87

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

208736,87 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45260000-7Roboty w zakresie wykonywania pokry…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
293 951 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 738 zł529 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
329 619 zł
Źródło próbki
CPV 45260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 738 zł
Mediana
293 951 zł
Górny kwartyl
529 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poczesna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poczesna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.