Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
214 758 zł
Umowa zawarta
6 marca 2026
Okres realizacji
od 1 kwietnia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 214 758 zł – 508 113 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa sprzątania budynku Archiwum Państwowego w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 17

Zamawiający Archiwum Państwowe w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa sprzątania budynku Archiwum Państwowego w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 17”, wybierając ofertę wykonawcy Global Star HR Sp. z o.o. Wartość umowy: 214 758 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Archiwum Państwowe w BydgoszczyBydgoszcz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 13 marca 2026
Wartość umowy
214 758 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lutego 2026

    Termin ofert: 19 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 marca 2026

    13 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, w tym jedna została odrzucona z powodu niezgodności z warunkami udziału w przetargu.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Global Star HR Sp. z o.o. (Bydgoszcz), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 214 758,00 zł (umowę zawarto 6 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 214 758,00 zł do 508 113,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 kwietnia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

  • 6

    Zamówienie nie zostało podzielone na części, a postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W BYDGOSZCZY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001040

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Mieczysława Karłowicza 17

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-092

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@bydgoszcz.ap.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://apbydgoszcz.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ebf7ffff-d3ad-4de8-8c9a-6a12c90b9fa0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Archiwum Państwowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa sprzątania budynku Archiwum Państwowego w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 17

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ebf7ffff-d3ad-4de8-8c9a-6a12c90b9fa0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00153503

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00100636/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa sprzątania budynku Archiwum Państwowego w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 17

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00102986

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AG.261.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Usługa sprzątania budynku Archiwum Państwowego w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 17.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Wzór umowy wraz z załącznikiem – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

214758 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

508113 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

214758 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Global Star HR Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 389704290

7.3.3)Ulica

Chodkiewicza 15/010

7.3.4)Miejscowość

Bydgoszcz

7.3.5)Kod pocztowy

85-065

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

214758 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-04-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90911200-8Usługi sprzątania budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
621 000 zł
Próbka: 38 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 664 zł941 959 zł
Rozstęp międzykwartylowy
678 294 zł
Źródło próbki
CPV 90911200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 664 zł
Mediana
621 000 zł
Górny kwartyl
941 959 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 214 758 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90911200-8 (Usługi sprzątania budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Global Star HR Sp. z o.o. (Bydgoszcz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.