Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Prace restauratorskie i roboty budowlane obejmujące budynek dawnej synagogi w Krynkach wpisanej do rejestru zabytków pod nr.: A-557 z 22.10.1966 ”

Zamawiający Gmina Krynki (Krynki, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Prace restauratorskie i roboty budowlane obejmujące budynek dawnej synagogi w Krynkach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KrynkiKrynki, Podlaskie (powiat Sokólski →)opublikowano 4 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 177 977 zł
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRYNKI

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Krynki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659378

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Garbarska 16

1.4.2.)Miejscowość

Krynki

1.4.3.)Kod pocztowy

16-120

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.4.7.)Numer telefonu

857228550

1.4.8.)Numer faksu

857228070

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@krynki.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krynki.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d8c39f2a-f918-450c-acc5-6489e88840a0

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00138420

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-03-04

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00432433

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Prace restauratorskie i roboty budowlane obejmujące budynek dawnej synagogi w Krynkach wpisanej do rejestru zabytków pod nr.: A-557 z 22.10.1966 ”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Część 3 zamówienia - „Kompleksowa usługa nadzoru Inwestorskiego nad realizacją prac prowadzonych w dawnej synagodze w Krynkach”
Przedmiot zamówienia dotyczy pełnienia obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn. „Prace restauratorskie i roboty budowlane obejmujące budynek dawnej synagogi w Krynkach wpisanej do rejestru zabytków pod nr.: A-557 z 22.10.1966 ”

3.1 . Obowiązki Inspektora Nadzoru Inwestorskiego obejmują w szczególności:
1) reprezentowanie Zamawiającego na budowie poprzez sprawowanie kontroli
zgodności realizacji budowy z projektem, programem prac konserwatorskich, pozwoleniem na prowadzenie prac konserwatorskich, pozwoleniem na prowadzenie robot budowlanych i zgłoszeniem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
2) zapoznanie się z dokumentacją techniczno-prawną, terenem budowy, jego uzbrojeniem i zagospodarowaniem;
3) sprawdzenie wytyczenia przez Wykonawców robót,
4) organizacja prac związanych z nadzorem tak, aby z tego tytułu nie było zbędnych przerw w realizacji robót przez poszczególnych Wykonawców
5) kontrolowanie przestrzegania przez Wykonawców zasad BHP;
6) prowadzenie systematycznej kontroli cech jakościowych elementów robot i materiałów
7) akceptowanie receptur i technologii;
8) akceptacja wszystkich materiałów stosowanych do budowy, pod kątem ich rodzaju, jakości, cech i źródeł pochodzenia;
9) kontrola i ocena przedkładanych świadectw jakościowych oraz atestów na materiały i elementy sprowadzane z zewnątrz;
10) egzekwowanie od Wykonawców dodatkowych badań i pomiarów, w przypadku wątpliwości co do wiarygodności badań Wykonawców;
11) sprawdzanie zakresu rzeczowego;
12) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, udział w czynnościach odbioru gotowego obiektu budowlanego i przekazanie go do użytkowania,
13) uzyskiwanie od nadzoru autorskiego i projektanta wyjaśnień wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań,
14) wydawanie poleceń kierownikowi robót dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób i badań oraz przedstawienia dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych, wstrzymanie robót budowlanych w przypadku ich prowadzenia niezgodnie z dokumentacją projektową,
15) przedstawianie niezwłocznie Zamawiającemu informacji o wszelkich problemach i zagrożeniach istotnych z punktu widzenia zadania inwestycyjnego, które kierując się posiadaną wiedzą techniczną i doświadczeniem zawodowym należy przewidywać,
16) sprawdzenie kosztorysów inwentaryzacji robót w przypadku wypowiedzenia umowy z Wykonawcą robót budowlanych,
17) sporządzanie protokołów konieczności w przypadku potrzeby wykonania robót dodatkowych lub zamiennych, uzasadnienie potrzeby wykonywania tych prac oraz wnioskowanie do Zamawiającego o ich wykonanie,
18) weryfikacja i odbiór od wykonawców robót całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń właściwych dla eksploatacji obiektu, kompletowanie ich i przedkładanie na żądanie Zamawiającego.
19) przyjęcie zgłoszenia Wykonawcy o zakończeniu robót i po ich sprawdzeniu oraz skontrolowaniu, powiadomienie Zamawiającego o gotowości robót do odbioru ostatecznego;
20) sprawdzenie częściowego i ostatecznego rozliczenia robót i potwierdzenie go do wypłaty;
21) udział w pracach komisji odbioru ostatecznego i pogwarancyjnego, po uprzednim sprawdzeniu usunięcia wad i powiadomieniu o tym Zamawiającego;
22) ilość pobytów na budowie oraz ilość pobytów w siedzibie Zamawiającego według potrzeb dla prawidłowej realizacji zadania;
23) Inspektor Nadzoru zobowiązany jest do zgłoszenia się na budowie w celu odbioru lub kontroli robót nie później niż w ciągu 24 godzin od telefonicznego powiadomienia przez Wykonawcę robót lub Zamawiającego;
24) wszelkie odstępstwa od dokumentacji na realizację robót wymagają akceptacji Zamawiającego;
25) godziny pracy Inspektora Nadzoru winny być dostosowane do godzin pracy Wykonawcy robót;
26) Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do sprawdzenia wszystkich niezbędnych dokumentów do odbioru ostatecznego i dopuszczenia do użytkowania obiektu;
27) nadzorowanie realizacji robót związanych z usuwaniem wad zaistniałych w okresie rękojmi/gwarancji i poświadczenie ich wykonania.
Przyjęte obowiązki Wykonawca wykonywać będzie zgodnie z przepisami obowiązującymi w prawie budowlanym, w oparciu o posiadane kwalifikacje, uprawnienia oraz wiedzę.

3.9.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia

14 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Grzegorz Klimaszewski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

545 153 67 39

4.3.4.)Miejscowość

Janowszczyzna

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

24537,27 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00569335/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

24537,27 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
177 977 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 195 zł343 782 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 587 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 195 zł
Mediana
177 977 zł
Górny kwartyl
343 782 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krynki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krynki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.