Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
122 772 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    72 111 zł
    8 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    50 661 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
14 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do żłobka i oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino

Zamawiający Gmina Postomino (Postomino, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do żłobka i oddziałów przedszkolnych w…”, wybierając ofertę wykonawcy Nowa Szkoła sp. z o.o. Łączna wartość umów: 122 772 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Gmina PostominoPostomino, Zachodniopomorskieopublikowano 3 marca 2026
Łączna wartość umów
122 772 zł
Liczba ofert
14 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Nowa Szkoła sp. z o.o. za łącznie 122 771,99 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 14 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Postomino

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Postomino 30

1.5.2.)Miejscowość

Postomino

1.5.3.)Kod pocztowy

76-113

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@postomino.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.postomino.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aab9e694-8283-44db-8422-c57423ba3988

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do żłobka i oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aab9e694-8283-44db-8422-c57423ba3988

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00136291

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035798/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.2.3 Wyposażenie żłobka i przedszkola z podziałem na części

dostawa zabawek i pomocy dydaktycznych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00059692

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2026.SS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

167886,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do żłobka i oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino.
3.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części:
1) CZĘŚĆ I Dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino,
2) CZĘŚĆ II Dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do żłobka w miejscowości Postomino.
3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na poszczególne części zamówienia zawarty jest w załącznikach:
1) Załącznik nr 1A do CZĘŚCI I ZAMÓWIENIA,
2) Załącznik nr 1B do CZĘŚCI II ZAMÓWIENIA.
Zdjęcia zamieszczone w załącznikach nr 1A i 1B mają charakter poglądowy.
3.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko do budynku żłobka i oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino pod adresem: Postomino 15E, 76-113 Postomino.
3.5. Przedmiot zamówienia obejmuje transport, rozładunek wyposażenia, wniesienie do budynku.
3.6. Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego o terminie dostawy co najmniej z 2-dniowym wyprzedzeniem. Dostawa przedmiotu umowy nastąpi w godzinach 8:00-14:00.
3.7. Przedmiot zamówienia musi spełniać niezbędne normy i posiadać odpowiednie atesty lub certyfikaty, w szczególności dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Wykonawca jest zobowiązany do ich przedłożenia nie później niż do dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia.
3.8. Dostarczone zabawki i pomoce dydaktyczne muszą posiadać:
1) znak CE,
2) informację związaną z wiekiem dziecka, dla którego jest przeznaczona zabawka lub grup wiekowych,
3) instrukcję obsługi w języku polskim.
3.9. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia.
3.10. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”.
3.11. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm polskich lub europejskich, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, a wskazane powyżej odniesienia należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”.

4.5.3.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

37520000-9 - Zabawki

4.5.5.)Wartość części

66552,85 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do żłobka i oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino.
3.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części:
1) CZĘŚĆ I Dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino,
2) CZĘŚĆ II Dostawa pomocy dydaktycznych i zabawek do żłobka w miejscowości Postomino
3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na poszczególne części zamówienia zawarty jest w załącznikach:
1) Załącznik nr 1A do CZĘŚCI I ZAMÓWIENIA,
2) Załącznik nr 1B do CZĘŚCI II ZAMÓWIENIA.
Zdjęcia zamieszczone w załącznikach nr 1A i 1B mają charakter poglądowy.
3.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko do budynku żłobka i oddziałów przedszkolnych w miejscowości Postomino pod adresem: Postomino 15E, 76-113 Postomino.
3.5. Przedmiot zamówienia obejmuje transport, rozładunek wyposażenia, wniesienie do budynku.
3.6. Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego o terminie dostawy co najmniej z 2-dniowym wyprzedzeniem. Dostawa przedmiotu umowy nastąpi w godzinach 8:00-14:00.
3.7. Przedmiot zamówienia musi spełniać niezbędne normy i posiadać odpowiednie atesty lub certyfikaty, w szczególności dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Wykonawca jest zobowiązany do ich przedłożenia nie później niż do dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia.
3.8. Dostarczone zabawki i pomoce dydaktyczne muszą posiadać:
1) znak CE,
2) informację związaną z wiekiem dziecka, dla którego jest przeznaczona zabawka lub grup wiekowych,
3) instrukcję obsługi w języku polskim.
3.9. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia.
3.10. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”.
3.11. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm polskich lub europejskich, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, a wskazane powyżej odniesienia należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”.

4.5.3.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

37520000-9 - Zabawki

4.5.5.)Wartość części

66552,85 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

72111,35 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

101698,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

72111,35 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Nowa Szkoła sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7250013378

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

72111,35 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

50660,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

76511,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

50660,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Nowa Szkoła Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7250013378

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

50660,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39162100-6Pomoce dydaktyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 767 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
78 551 zł354 999 zł
Rozstęp międzykwartylowy
276 448 zł
Źródło próbki
CPV 39162100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
78 551 zł
Mediana
219 767 zł
Górny kwartyl
354 999 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Postomino prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Postomino.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 122 772 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39162100-6 (Pomoce dydaktyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Nowa Szkoła sp. z o.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.