Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
567 000 zł
Umowa zawarta
17 lutego 2026
Okres realizacji
7 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 567 000 zł – 1 014 750 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres wydłużonej rękojmi i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa skateparku w miejscowości Szydłów

Zamawiający Gmina Szydłów (Szydłów, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa skateparku w miejscowości Szydłów”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych COMPLEX Mateusz Chłodnicki. Wartość umowy: 567 000 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina SzydłówSzydłów, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 18 lutego 2026
Wartość umowy
567 000 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych COMPLEX Mateusz Chłodnicki (Moszyny).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 567 000,00 zł (umowę zawarto 17 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 567 000,00 zł do 1 014 750,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szydłów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010814

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Szydłów

1.5.3.)Kod pocztowy

28-225

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@szydlow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szydlow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-183fb475-b67a-4125-a020-89e80ed8a4d6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa skateparku w miejscowości Szydłów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-183fb475-b67a-4125-a020-89e80ed8a4d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00118180

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00019639/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Budowa skateparku w miejscowości Szydłów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowanie w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027, interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS)- komponent Wdrażanie LSR.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00624257

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGP.I.271.67.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym (skatepark) położonych na działkach ewidencyjnych nr 71 i 75 w miejscowości Szydłów, w zakresie:
• Urządzenia skateparku: Bank Ramp + Quater Pipe, Bank Ramp, Funbox Set, Grindbox + 2x Manual Pad, Poręcz prosta, Poręcz łamana,
• Pozostałe urządzenia małej architektury takie jak: 2 ławki, kosz, tablica informacyjna,
• Projektowane utwardzenia terenu: kostką betonową,
• Nasadzenia zieleni,
• Niwelacja terenu, obsianie terenu inwestycji trawą.

Obszar objęty inwestycją znajduje się w terenie oznaczonym symbolem 1ZP Miejscowego Planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych na terenie miasta i gminy Szydłów. W związku z czym ustala się obowiązek zapewnienia miejsc postojowych przeznaczonych na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową w ilości nie mniejszej niż 1 stanowisko na każde rozpoczęte 25 miejsc, przy czym dopuszcza się odstąpienie od przedmiotowego obowiązku w przypadku gdy wymagana liczba miejsc postojowych jest mniejsza niż 5. Projektuje się 9 miejsc parkingowych z czego jedno z nich jest przeznaczone do parkowania pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w załączonej Specyfikacja Technicznej Wykonania i Odbioru Robót oraz projekcie zagospodarowania terenu - Załączniku nr 2 do SWZ. W folderze Załącznika nr 2 znajduje się również przedmiar robót który ma jedynie charakter pomocniczy. Prawidłowa wycena oferty powinna zostać dokonana na podstawie STWIORB i projekcie zagospodarowania terenu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45212130-6 - Roboty budowlane w zakresie parków rozrywki

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

567000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1014750,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

567000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych COMPLEX Mateusz Chłodnicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8661717816

7.3.4)Miejscowość

Moszyny

7.3.5)Kod pocztowy

28-210

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

567000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szydłów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szydłów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 567 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych COMPLEX Mateusz Chłodnicki (Moszyny). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.