Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
189 365 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    189 365 zł
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
    0 ofert
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Deklaracja dodatkowego terminu odbioru odpadów40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Domu Pomocy Społecznej w m. Tursk

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Tursku (Tursk, Lubuskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Domu Pomocy Społecznej w m. Tursk”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 189 365 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Dom Pomocy Społecznej w TurskuTursk, Lubuskieopublikowano 31 grudnia 2025
Łączna wartość umów
189 365 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 grudnia 2025

    Termin ofert: 10 grudnia 2025 13:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    31 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 189 365,04 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W TURSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 211037617

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

28

1.5.2.)Miejscowość

Tursk

1.5.3.)Kod pocztowy

69-200

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dpstursk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.wrota.lubuskie.pl/dpstursk/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b411773-d059-47ef-83ee-3c07c2f2a154

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Domu Pomocy Społecznej w m. Tursk

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2b411773-d059-47ef-83ee-3c07c2f2a154

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00633095

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00124549/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Domu Pomocy Społecznej w m. Tursk

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00570718

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DO.2621.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

207033,45 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z DPS w Tursku w 2026 r. (skrót – Odpady komunalne)
1. Przedmiotem zamówienia części I jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie do miejsca dalszego gospodarowania i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Domu Pomocy Społecznej w Tursku, a także dostarczenie i ustawieniu pojemników/kontenerów zamykanych z możliwością swobodnego otwierania pokryw/klap na:
• odpady o kodzie 20 03 01 (zmieszane) – 8 pojemników o pojemności 1100 l,
• odpady o kodzie 15 01 01 (papier) – 2 pojemniki o pojemności 1100 l z napisem ,,papier”,
• odpady o kodzie 15 01 02 (plastik) – 1 pojemnik o pojemności 1100 l z napisem ,,plastik”,
• odpady o kodzie 15 01 07 (szkło) – 1 pojemnik o pojemności 1100 l z napisem ,,szkło”,
• odpady o kodzie 20 02 01 (ulegające biodegradacji) – 5 pojemniki o pojemności 120 l z napisem ,,bio”,
2. Częstotliwość odbioru odpadów:
a) odpady o kodzie 20 03 01 (zmieszane) – 1 raz w tygodniu
b) odpady o kodzie 15 01 01 (papier) – 1 raz w tygodniu
c) odpady o kodzie 15 01 02 (plastik) – 1 raz w tygodniu
d) odpady o kodzie 15 01 07 (szkło) – 1 raz w tygodniu
e) odpady o kodzie 20 02 01 (ulegające biodegradacji) – 1 raz w tygodniu
Dodatkowy odbiór odpadów komunalnych z pojemników odbywać się będzie na zgłoszenie przedstawiciela Zamawiającego, zgodnie z ofertą wykonawcy (kryterium oceny oferty opisane w rozdziale XIX SWZ).

Dalszy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV SWZ oraz we wzorze umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

4.5.5.)Wartość części

170361,83 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II – Odbiór i zagospodarowanie odpadów kategorii 3 z DPS w Tursku w 2026 r. (skrót – Odpady kategorii 3)
1. Przedmiotem zamówienia części II jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów kategorii 3 z siedziby Zamawiającego - DPS oraz ich transport do odbiorcy prowadzącego utylizację, odzysk lub recykling odpadów oraz doprowadzenie do utylizacji tych odpadów przez uprawniony organ gospodarczy.
2. Wykonawca wykona usługę odbioru, transportu i utylizacji odpadów kategorii 3 z Domu Pomocy Społecznej w Tursku w cenie jednostkowej wskazanej w załączniku nr 1B – Kalkulacja Ceny Ofertowej – część II.
3. Wykonawca musi posiadać wszelkie konieczne rejestracje, pozwolenia, zezwolenia lub licencje, wydane przez właściwe organy zezwalające na transport odpadów na terenie całej Polski.
4. Wykonawca udostępni pojemniki na odpady o pojemności 120l w ilości 8 szt. lub 4 szt. 240l na odpady 3 kategorii Zamawiającemu, a Zamawiający zobowiązuje się gromadzić odpady w pojemnikach nie dopuszczając do ich przepełnienia oraz użytkować pojemnik nie dopuszczając do jego uszkodzeń. W przypadku uszkodzenia pojemnika Zamawiający zostanie obciążony kosztami jego zakupu pomniejszonymi o okres amortyzacji.
5. Wykonawca nie jest zobowiązany do odbioru odpadów gromadzonych poza pojemnikami.
6. Zamawiający zobowiązuje się zapewnić właściwy bezkolizyjny dostęp do pojemnika z odpadami.

Dalszy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV SWZ oraz we wzorze umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

4.5.5.)Wartość części

36671,62 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

189365,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

189365,04 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

189365,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usług Komunalnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

211024632

7.3.3)Ulica

Chrobrego 3

7.3.4)Miejscowość

Sulęcin

7.3.5)Kod pocztowy

69-200

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

189365,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu pn. ,,Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Domu Pomocy Społecznej w m. Tursk” – część II tj. Odpady kategorii 3 do terminu składania ofert tj. 10.12.2025 r. do godz. 13:30 – nie wpłynęła żadna oferta. W zawiązku z powyższym zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie w sytuacji, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
Mając powyższe na względzie, unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia stało się konieczne i jest uzasadnione.

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 649 788 zł
Próbka: 157 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
495 000 zł4 600 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 105 000 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
495 000 zł
Mediana
1 649 788 zł
Górny kwartyl
4 600 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej w Tursku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tursk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 189 365 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usług Komunalnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sulęcin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.