Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
144 894 zł
Umowa zawarta
10 grudnia 2025
Okres realizacji
130 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 144 894 zł – 162 360 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta w specjalności architektonicznej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

Zamawiający Gmina Borzytuchom (Borzytuchom, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. Budowa mieszkań…”, wybierając ofertę wykonawcy BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI Piotr Kaszubowski. Wartość umowy: 144 894 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina BorzytuchomBorzytuchom, Pomorskieopublikowano 19 grudnia 2025
Wartość umowy
144 894 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI Piotr Kaszubowski (Bytów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 144 894,00 zł (umowę zawarto 10 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 144 894,00 zł do 162 360,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 130 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BORZYTUCHOM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979482

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zwycięstwa 56

1.5.2.)Miejscowość

Borzytuchom

1.5.3.)Kod pocztowy

77-141

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@borzytuchom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://ug.borzytuchom.ibip.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b4dd5950-6fd6-4afb-9cbc-4831204140ef

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b4dd5950-6fd6-4afb-9cbc-4831204140ef

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00611870

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046332/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 6.3. Infrastruktura społeczna.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00504017

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.5.2025.RZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom", obejmującej budowę budynku dysponującego 7 mieszkaniami wspomaganymi i 1 mieszkaniem treningowym wraz z zagospodarowaniem terenu (działka nr 3/7, obręb Osieki, gmina Borzytuchom). Budynek będzie obiektem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi (parter + poddasze) w całości podpiwniczonym, według załączonego OPZ, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

144894 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

162360 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

144894 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI Piotr Kaszubowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 221184658

7.3.3)Ulica

Sychty

7.3.4)Miejscowość

Bytów

7.3.5)Kod pocztowy

77-100

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

144894 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

130 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Borzytuchom prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Borzytuchom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 144 894 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI Piotr Kaszubowski (Bytów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.