Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

Zamawiający Gmina Borzytuchom (Borzytuchom, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. Budowa mieszkań…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BorzytuchomBorzytuchom, Pomorskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA BORZYTUCHOM

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979482

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Zwycięstwa 56

1.4.2.)Miejscowość

Borzytuchom

1.4.3.)Kod pocztowy

77-141

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@borzytuchom.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://ug.borzytuchom.ibip.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b4dd5950-6fd6-4afb-9cbc-4831204140ef

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415031

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00504017

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 6.3. Infrastruktura społeczna.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom", obejmującej budowę budynku dysponującego 7 mieszkaniami wspomaganymi i 1 mieszkaniem treningowym wraz z zagospodarowaniem terenu (działka nr 3/7, obręb Osieki, gmina Borzytuchom). Budynek będzie obiektem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi (parter + poddasze) w całości podpiwniczonym, według załączonego OPZ, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

130 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI Piotr Kaszubowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 221184658

4.3.3.)Ulica

Sychty

4.3.4.)Miejscowość

Bytów

4.3.5.)Kod pocztowy

77-100

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

144894 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00611870/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-03

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Podstawę zawarcia niniejszego Aneksu stanowi art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dopuszczający zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania, których łączna wartość jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy w przypadku zamówień na usługi i nie powoduje zmiany ogólnego charakteru umowy.

Niniejszy Aneks nie stanowi udzielenia nowego zamówienia, lecz rozszerzenie zakresu rzeczowego usługi objętej Umową — w granicach jej ogólnego charakteru, tj. usługi polegającej na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla przedmiotowej inwestycji.

Podstawę faktyczną i wartościową niniejszego Aneksu stanowi protokół uzgodnień zawarty między Stronami w dniu 21 stycznia 2026 r., poprzedzony zawiadomieniem Zamawiającego znak OR.272.5.2025.RZ z dnia 7 stycznia 2026 r. oraz odpowiedzią Wykonawcy zawierającą szczegółową wycenę i harmonogram z dnia 14 stycznia 2026 r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom", obejmującej budowę budynku dysponującego 7 mieszkaniami wspomaganymi i 1 mieszkaniem treningowym wraz z zagospodarowaniem terenu (działki zlokalizowane w obrębie Osieki, gmina Borzytuchom). Budynek będzie obiektem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi (parter + poddasze) w całości podpiwniczonym, według załączonego OPZ, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. Dokumentacja zawierać będzie projekt oświetlenia zewnętrznego terenu oraz dostosowanie projektu do wymogów miejsca ukrycia.

5.4.6.)Wartość zmiany

14304,90

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

159198,90 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Borzytuchom prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Borzytuchom.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.