Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 719 500 zł
Umowa zawarta
18 grudnia 2025
Okres realizacji
do 30 października 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 5 719 500 zł – 6 515 668 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 2 ul. Wyspiańskiego 1 w Kętach wraz z zagospodarowaniem i infrastrukturą

Zamawiający Gmina Kęty (Kęty, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 2 ul. Wyspiańskiego 1 w Kętach wraz z…”, wybierając ofertę wykonawcy Top Sport sp. z o.o. sp.k. Wartość umowy: 5 719 500 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KętyKęty, Małopolskie (powiat Oświęcimski →)opublikowano 19 grudnia 2025
Wartość umowy
5 719 500 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Top Sport sp. z o.o. sp.k. (Bielsko-Biała), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 719 500,00 zł (umowę zawarto 18 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 5 719 500,00 zł do 6 515 668,21 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kęty

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181824

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 7

1.5.2.)Miejscowość

Kęty

1.5.3.)Kod pocztowy

32-650

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

+48338447600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kety.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/ugkety

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminakety.ezamawiajacy.pl/pn/gminakety/demand/243069/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 2 ul. Wyspiańskiego 1 w Kętach wraz z zagospodarowaniem i infrastrukturą

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-362cd998-0afa-42c2-a6d7-7cca988ea6c8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00610893

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043636/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.21 Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 2 ul. Wyspiańskiego 1 w Kętach wraz z zagospodarowaniem i infrastrukturą

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00504053

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.41.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4644835,38 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie robót budowlanych polegających na przebudowie boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 2 ul. Wyspiańskiego 1 w Kętach wraz z zagospodarowaniem i infrastrukturą. Zakres robót obejmuje wykonanie następujących elementów:
1) Budowę układu zespołu sportowego, składającego się z następujących elementów:
- boisko wielofunkcyjne,
- boisko do piłki nożnej,
- bieżnia okólna 200m i prosta 110m,
- skocznia do skoku w dal,
- skocznia do skoku wzwyż,
- pole pchnięcia kulą,
- siłownia terenowa;
2) budowę układu komunikacji pieszej połączonej z istniejącym układem chodników wraz z małą architekturą i elementami zieleni;
3) budowę piłkochwytów dla boiska wielofunkcyjnego oraz dla boiska do piłki nożnej;
4) przebudowę/budowę/demontaż infrastruktury technicznej:
- przebudowę kanalizacji sanitarnej,
- przebudowa sieci elektroenergetycznej nN-0,4V (kabel ziemny),
- budowa sieci elektroenergetycznej nN-0,4kV oświetlenia obiektów sportowych,
- demontaż i utylizacja istniejącego uzbrojenia: kan. sanitarnej, gazociągu, linii kablowej energetycznej,
5) rozbiórkę istniejących nawierzchni utwardzonych oraz elementów zagospodarowania boiska

Zadanie dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach „Małopolskiego programu rozwoju bazy sportowej” oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju infrastruktury sportowej w województwach2025.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj. załącznik nr 4 oraz:
- przedmiary robót - załącznik nr 4a
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót- załącznik nr 4b
- dokumentacja projektowa- załącznik nr 4c
- kosztorysy ofertowe – załącznik nr 4d

4.5.3.)Główny kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5719500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6515668,21 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5719500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Top Sport sp. z o.o. sp.k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9372662191

7.3.3)Ulica

Górska 88

7.3.4)Miejscowość

Bielsko-Biała

7.3.5)Kod pocztowy

43-318

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

w zakresie wykonania nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z podbudową oraz nawierzchni poliuretanowej wraz z podbudową

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5719500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112720-8Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
294 918 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
210 037 zł565 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
355 098 zł
Źródło próbki
CPV 45112720· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
210 037 zł
Mediana
294 918 zł
Górny kwartyl
565 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kęty prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kęty.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 719 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Top Sport sp. z o.o. sp.k. (Bielsko-Biała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.