Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
UNIHOSE S.A.· Bielsk Podlaski
Wartość umowy
17 372 165 zł
Umowa zawarta
4 grudnia 2025
Okres realizacji
22 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 17 372 165 zł – 17 773 243 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie podstawowego okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa żłobka w Mielnie Budowa przedszkola w Mielnie

Zamawiający Gmina Mielno (Mielno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Budowa żłobka w Mielnie Budowa przedszkola w Mielnie”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 17 372 165 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina MielnoMielno, Zachodniopomorskieopublikowano 15 grudnia 2025
Wartość umowy
17 372 165 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy UNIHOSE S.A. (Bielsk Podlaski).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 17 372 164,97 zł (umowę zawarto 4 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 17 372 164,97 zł do 17 773 243,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 22 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mielno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 10

1.5.2.)Miejscowość

Mielno

1.5.3.)Kod pocztowy

76-032

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@gmina.mielno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mielno.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-37c54151-aee3-41de-a2fa-04a637503a26

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa żłobka w Mielnie
Budowa przedszkola w Mielnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-37c54151-aee3-41de-a2fa-04a637503a26

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00599292

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046893/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa przedszkola i żłobka w Mielnie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie Budowa żłobka w Mielnie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu Ministerstwa Rozwoju i Polityki Społecznej „Maluch+” 2022-2029 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00286833

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.07.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej dokumentacji wykonawczej oraz budowę budynku przedszkola i żłobka na dz. 909/7 w Mielnie w technologii modułowej opartej o moduły 3D w konstrukcji stalowej lub drewnianej lub mieszanej z dużymi gabarytami segmentów i wysokim stopniu prefabrykacji, wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową (wody zimnej, wody ciepłej z cyrkulacją), hydrantową, kanalizacją sanitarną, kanalizacją technologiczną/tłuszczową z zapleczem cateringowym, kanalizacją deszczową dla odwodnienia dachu, gazową, grzewczą wraz z kotłowniami gazowymi współpracującymi z pompami ciepła zasilanymi energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej, wentylacją mechaniczną (pomieszczeń zapleczy cateringowych), chłodzenia, elektryczną wraz z instalacją fotowoltaiczną, teletechniczną/niskoprądową (w zakresie: sieć okablowania strukturalnego, system sygnalizacji. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej dokumentacji wykonawczej oraz budowę drogi dojazdowej wraz z rozbudową sieci i budową przyłączy wod-kan. sanit; kan. deszcz; instalację oświetlenia drogowego na dz. 909/4 w Mielnie, na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego zwanego dalej: „PFU”, oraz wielobranżowych projektów koncepcyjnych
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) wraz załącznikami, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
4. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w trzech etapach:
Etap I – obejmujący wykonanie wielobranżowej dokumentacji wykonawczej projektowo - kosztorysowej
Etap IIa – obejmujący wykonanie robót budowlanych – żłobek oraz droga dojazdowa wraz z w/w infrastrukturą,
Etap IIb – obejmujący wykonanie robót budowlanych – przedszkole.
5. Zamówienie jest realizowane w ramach odrębnych dwóch zadań inwestycyjnych pn. „Budowa żłobka w Mielnie” oraz „Budowa przedszkola w Mielnie”.
6. Zadanie Budowa żłobka w Mielnie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu Ministerstwa Rozwoju i Polityki Społecznej „Maluch+” 2022-2029 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
7. Rodzaj materiałów ujętych w dokumentacji jest tylko przykładowy. W każdym przypadku pojawienia się w opisie przedmiotu zamówienia wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy uznać to za niewiążące -
w każdym takim przypadku Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych, tj. posiadających cechy i parametry te same lub nie gorsze od określonych w opisie przedmiotu zamówienia dla tego materiału.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17372164,97 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

17773243 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17372164,97 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

UNIHOSE S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

383776590

7.3.4)Miejscowość

Bielsk Podlaski

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17372164,97 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

22 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w terminie do 22 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych etapów

Etap I – w terminie do 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy; Etap II a (żłobek wraz z infrastrukturą)– w terminie do 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy; Etap II b (przedszkole)– w terminie do 22 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 2. Zadanie Budowa żłobka w Mielnie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu Ministerstwa Rozwoju i Polityki Społecznej „Maluch+” 2022-2029 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mielno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mielno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 17 372 165 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: UNIHOSE S.A. (Bielsk Podlaski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.