ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Budowa żłobka w Mielnie Budowa przedszkola w Mielnie

Zamawiający Gmina Mielno (Mielno, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Budowa żłobka w Mielnie Budowa przedszkola w Mielnie”. Termin składania ofert minął 10 lipca 2025, 10:00. Wadium: 150 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MielnoMielno, Zachodniopomorskieopublikowano 20 czerwca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Wadium
150 000 zł
Termin składania ofert
10 lipca 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Wydłużenie podstawowego okresu gwarancji40%

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Wydłużenie podstawowego okresu gwarancji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Budowa żłobka w Mielnie Budowa przedszkola w Mielnie.

  • 3

    RyzykoWadium: 150 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mielno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 10

1.5.2.)Miejscowość

Mielno

1.5.3.)Kod pocztowy

76-032

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@gmina.mielno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mielno.bip.net.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa żłobka w Mielnie
Budowa przedszkola w Mielnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-37c54151-aee3-41de-a2fa-04a637503a26

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00286833

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046893/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa przedszkola i żłobka w Mielnie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie Budowa żłobka w Mielnie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu Ministerstwa Rozwoju i Polityki Społecznej „Maluch+” 2022-2029 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-37c54151-aee3-41de-a2fa-04a637503a26

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowy opis znajduje się w rozdziale XV SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Miejski w Mielnie,
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@gmina.mielno.pl.
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych,
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa
w art. 18 ust. 2 RODO;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.07.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej dokumentacji wykonawczej oraz budowę budynku przedszkola i żłobka na dz. 909/7 w Mielnie w technologii modułowej opartej o moduły 3D w konstrukcji stalowej lub drewnianej lub mieszanej z dużymi gabarytami segmentów i wysokim stopniu prefabrykacji, wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową (wody zimnej, wody ciepłej z cyrkulacją), hydrantową, kanalizacją sanitarną, kanalizacją technologiczną/tłuszczową z zapleczem cateringowym, kanalizacją deszczową dla odwodnienia dachu, gazową, grzewczą wraz z kotłowniami gazowymi współpracującymi z pompami ciepła zasilanymi energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej, wentylacją mechaniczną (pomieszczeń zapleczy cateringowych), chłodzenia, elektryczną wraz z instalacją fotowoltaiczną, teletechniczną/niskoprądową (w zakresie: sieć okablowania strukturalnego, system sygnalizacji. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej dokumentacji wykonawczej oraz budowę drogi dojazdowej wraz z rozbudową sieci i budową przyłączy wod-kan. sanit; kan. deszcz; instalację oświetlenia drogowego na dz. 909/4 w Mielnie, na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego zwanego dalej: „PFU”, oraz wielobranżowych projektów koncepcyjnych
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) wraz załącznikami, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
4. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w trzech etapach:
Etap I – obejmujący wykonanie wielobranżowej dokumentacji wykonawczej projektowo - kosztorysowej
Etap IIa – obejmujący wykonanie robót budowlanych – żłobek oraz droga dojazdowa wraz z w/w infrastrukturą,
Etap IIb – obejmujący wykonanie robót budowlanych – przedszkole.
5. Zamówienie jest realizowane w ramach odrębnych dwóch zadań inwestycyjnych pn. „Budowa żłobka w Mielnie” oraz „Budowa przedszkola w Mielnie”.
6. Zadanie Budowa żłobka w Mielnie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu Ministerstwa Rozwoju i Polityki Społecznej „Maluch+” 2022-2029 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
7. Rodzaj materiałów ujętych w dokumentacji jest tylko przykładowy. W każdym przypadku pojawienia się w opisie przedmiotu zamówienia wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy uznać to za niewiążące -
w każdym takim przypadku Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych, tj. posiadających cechy i parametry te same lub nie gorsze od określonych w opisie przedmiotu zamówienia dla tego materiału.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

22 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp, do kwoty 4 518 261,35 zł netto. Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od dnia udzielania zamówienia podstawowego ewentualne udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych (w zakresie branży: konstrukcyjno-budowlanej, sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, elektrycznej i niskoprądowej). Ustalenie wynagrodzenia Wykonawcy nastąpi po wcześniejszych negocjacjach z Wykonawcą. Podstawą do ustalenia wysokości wynagrodzenia za wykonanie robót budowlanych będzie kosztorys ofertowy przygotowany przez Wykonawcę. Dla określenia ceny jednostkowej robót ujętych w kosztorysie ofertowym zastosowane będą ceny nie wyższe niż średnie ceny i wskaźniki R (robocizna), M (cena materiałów), S (koszty pracy sprzętu), Ko (koszty ogólne, Kz (koszty zakupu) i Z (zysk) z ostatnich publikowanych zeszytów Sekocenbud. Dla określenia ceny materiałów i sprzętu nie publikowanych w zeszytach Secocenbud Wykonawca przedstawi kalkulację indywidualną.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Wydłużenie podstawowego okresu gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Na podstawie art. 112 ustawy Zamawiający ustanawia warunki udziału w postępowaniu, dotyczące

a) sytuacji ekonomicznej lub finansowej; b) zdolności technicznej lub zawodowej. 2. W odniesieniu do sytuacji finansowej lub ekonomicznej, o zamówienie może ubiegać się Wykonawca, który: a) wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę minimum 10 000 000 zł; b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 zł; 3. W odniesieniu do zdolności technicznej lub zawodowej, o zamówienie może ubiegać się Wykonawca, który: a) w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie jednego budynku w technologii modułowej 3D oraz: - budynek ten posiadał instalację wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej i klimatyzacji; - powierzchnia użytkowa tego budynku była nie mniejsza niż 1000 m2; - budynek ten uzyskał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie; b) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia w szczególności co najmniej jedną osobą. Która będzie pełnić w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia funkcję Głównego Projektanta: - posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń, wydanymi na podstawie przepisów ustawy Prawo budowlane; - legitymującą się aktualnym wpisem na listę członków Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego; - posiadając doświadczenie w sprawowaniu nadzoru autorskiego w rozumieniu art. 20 ust. 1 pkt 4) ustawy Prawo budowlane nad co najmniej jednym projektem budowlanym dla budowy: żobka lub przedszkola; zespołu żłobkowo – przedszkolnego lub zespołu szkolno – przedszkolnego lub zespołu szkolno – przedszkolno – żłobkowego.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w kwocie 150 000,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy
w Pomorskim Banku Spółdzielczym w Świdwinie Oddział w Będzinie nr 89 8581 1014 2005 2000 0253 0015.
5. Jeżeli wadium wnoszone jest w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6. Zasady zwrotu wadium oraz zatrzymania wadium określoną są w art. 98 ustawy.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, o którym mowa w pkt. 1 Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. W przypadku, o którym mowa w pkt. 1, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji. Odpowiednio składane są podmiotowe środki dowodowe na wezwanie zamawiającego.
4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, zamawiający na podstawie art. 59 ustawy, zażąda przed zawarciem umowy
w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy zostało szczegółowo określone w par. 23 Projektu umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-07-07 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę składa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia z uwzględnieniem zasad opisanych w rozdziale XIX SWZ

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-07-07 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-08-05

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

1. Zamawiający przewiduje możliwość prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści ofert, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, a po zakończeniu negocjacji zamawiający zaprosi wykonawców do składania ofert dodatkowych (art. 275 pkt 2 ustawy).
2. Zamawiający przewiduje możliwość ograniczenia liczby wykonawców, których zaprosi do negocjacji. Zaproszonych zostanie nie więcej niż trzech wykonawców, których oferty uzyskają najwyższą punktację przy zastosowaniu wszystkich kryteriów i sposobu oceny ofert wskazanych w SWZ.
3. Negocjacje treści ofert:
1) nie mogą prowadzić do zmiany treści SWZ;
2) dotyczą wyłącznie tych elementów treści ofert, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert.
4. Do ewentualnych negocjacji treści ofert zastosowanie będą miały przepisy art. 287-291, 293-294 i 296 ustawy, odpowiednio do przypadku, o którym mowa w art. 275 pkt 2 ustawy (negocjacje fakultatywne).

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
1.Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w terminie do 22 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych etapów

Etap I – w terminie do 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy; Etap II a – w terminie do 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy; Etap II b – w terminie do 22 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 2. Szczegółowe informacje dotyczące terminów wykonania przedmiotu zamówienia zostały określone w Projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zadanie Budowa żłobka w Mielnie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu Ministerstwa Rozwoju i Polityki Społecznej „Maluch+” 2022-2029 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.07.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Mielno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mielno.
Tak. Wadium określono na 150 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.