Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamierzam przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, oraz nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
6 ofertodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I - Budowa drogi objazdowej przy ul. Zarzecze – ul. Jana Kasprowicza we Wleniu

Zamawiający Gmina Wleń (Wleń, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I - Budowa drogi objazdowej przy ul.…”. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina WleńWleń, Dolnośląskie (powiat Lwówecki →)opublikowano 12 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamierzam przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, oraz nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert. Odrzucono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wleń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821724

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Bohaterów Nysy 7

1.5.2.)Miejscowość

Wleń

1.5.3.)Kod pocztowy

59-610

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wlen.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wlen.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d94dc554-48a6-4878-af23-8cb874333bce

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I - Budowa drogi objazdowej przy ul. Zarzecze – ul. Jana Kasprowicza we Wleniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d94dc554-48a6-4878-af23-8cb874333bce

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00596181

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00128846/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00552501

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIS.271.15.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu Odbudowy drogi objazdowej przy ul. Zarzecze - ul. Jana Kasprowicza we Wleniu, w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I.
Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nawierzchni z kruszywa oraz częściowo z płyt drogowych JOMB pojedynczo zbrojonych.
W ramach zadania Wykonawca wykona:
1. Korytowanie na głębokości 20 cm - ilość 4200 m2.
2. Podbudowę z mieszanki kamiennej 0,31 gr. 20cm - ilość 4200 m2.
3. Ułożenie płyt JOMB – ilość 2100 m2
4. Podsypka pod płyty JOMB – miał bazaltowy 0 - 0,5 mm – ilość 2100 m2
5. Wycinkę krzaków na terenie budowy 0,5 ha
Zamawiający wymaga zastosowania płyt drogowych JOMB o wymiarach 1,00 x 0,75 m i grubości 12 cm pojedynczo zbrojonych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233140-2 - Roboty drogowe

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamierzam przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, oraz nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

675270,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

746610,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wleń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wleń.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.