Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
ZakończoneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I - Budowa drogi objazdowej przy ul. Zarzecze – ul. Jana Kasprowicza we Wleniu

Zamawiający Gmina Wleń (Wleń, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I - Budowa drogi objazdowej przy ul.…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WleńWleń, Dolnośląskie (powiat Lwówecki →)opublikowano 2 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wleń

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821724

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Bohaterów Nysy 7

1.4.2.)Miejscowość

Wleń

1.4.3.)Kod pocztowy

59-610

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wlen.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wlen.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00569524

2.2.)Data ogłoszenia

2025-12-02

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00552501

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu Odbudowy drogi objazdowej przy ul. Zarzecze - ul. Jana Kasprowicza we Wleniu, w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I. Zakres przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nawierzchni częściowo z płyt betonowych a w części z kruszywa na ul. Zarzecze. W ramach zadania Wykonawca wykona: 1. Korytowanie na głębokości 20 cm ilość 4200 m2. 2. podbudowa z mieszanki kamiennej 0,31 gr. 20cm 4200 m2. 3. ułożenie płyt betonowych 2100m2 4. wykonanie nawierzchni z kruszywa 2100m2 5. wycinka krzaków na terenie budowy 0,5 ha Po zmianie: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu Odbudowy drogi objazdowej przy ul. Zarzecze - ul. Jana Kasprowicza we Wleniu, w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Odbudowa mostu w ciągu ul. Zarzecze we Wleniu – etap I. Zakres przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nawierzchni z kruszywa oraz częściowo z płyt drogowych JOMB pojedynczo zbrojonych. W ramach zadania Wykonawca wykona: 1. Korytowanie na głębokości 20 cm - ilość 4200 m2. 2. Podbudowę z mieszanki kamiennej 0,31 gr. 20cm - ilość 4200 m2. 3. Ułożenie płyt JOMB – ilość 2100 m2 4. Podsypka pod płyty JOMB – miał bazaltowy 0 - 0,5 mm – ilość 2100 m2 5. Wycinkę krzaków na terenie budowy 0,5 ha Zamawiający wymaga zastosowania płyt drogowych JOMB o wymiarach 1,00 x 0,75 m i grubości 12 cm pojedynczo zbrojonych.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – są wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania, co w przypadku wykonawców mających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (RP) oznacza, że są wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – nie dotyczy 1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: 1) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową, na kwotę nie mniejszą niż 300 000,00 zł (słownie zł: trzysta tysięcy i 00/100); 2) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 300 000,00 zł (słownie zł: trzysta tysięcy i 00/100). 1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: 1) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 1 świadczenie polegające na remoncie, przebudowie lub budowie drogi o nawierzchni tłuczniowej o długości nie mniejszej niż 500 m i wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto. 2. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. 3. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty budowlane, dostawy lub usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane Po zmianie: 1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – są wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania, co w przypadku wykonawców mających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (RP) oznacza, że są wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – nie dotyczy 1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: 1) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową, na kwotę nie mniejszą niż 300 000,00 zł (słownie zł: trzysta tysięcy i 00/100); 2) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 300 000,00 zł (słownie zł: trzysta tysięcy i 00/100). 1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: 1) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie co najmniej jedno świadczenie polegające na remoncie, budowie lub przebudowie nawierzchni o powierzchni co najmniej 500 m² wykonanej z płyt JOMB lub innej na podbudowie tłuczniowej, o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto. 2. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. 3. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty budowlane, dostawy lub usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wleń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wleń.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.