Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
569 490 zł
Umowa zawarta
14 października 2025
Okres realizacji
do 5 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa koparko - ładowarki

Zamawiający Gmina Lubenia (Lubenia, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa koparko - ładowarki”, wybierając ofertę wykonawcy Interhandler Sp. z o.o. Wartość umowy: 569 490 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina LubeniaLubenia, Podkarpackie (powiat Rzeszowski →)opublikowano 2 grudnia 2025
Wartość umowy
569 490 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Interhandler Sp. z o.o (Toruń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 569 490,00 zł (umowę zawarto 14 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 5 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBENIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690582128

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

131

1.5.2.)Miejscowość

Lubenia

1.5.3.)Kod pocztowy

36-042

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

17 85 03 914-915

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lubenia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lubenia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_lubenia

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa koparko - ładowarki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7517147f-bed1-4027-b0db-4e1c7ac8182b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00569414

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00064670/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Dostawa koparko - ładowarki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00444546

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271/14/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

439677,44

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Koparko-ładowarka dostarczona będzie Zamawiającemu od oficjalnego autoryzowanego dystrybutora maszyn budowlanych danej marki w Polsce, fabrycznie nowa z roku produkcji 2025r. lub nowsza z seryjnej produkcji (nie będąca prototypem), wolna od wad fizycznych i prawnych, objęta gwarancją producenta.
2. Dostarczona koparko-ładowarka oraz osprzęt muszą być kompletne i kompatybilne ze sobą. Koparko-ładowarka musi spełniać funkcję do jakich jest przeznaczona oraz musi być zbudowana zgodnie z obowiązującym prawem oraz normami CE.
3. Koparko ładowarka musi być przystosowana do:
1) eksplantacji we wszystkich porach roku i doby w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej,
2) jazdy po drogach twardych i gruntowych,
3) przechowywania na wolnym powietrzu.
4. Koparko-ładowarka musi być w dniu dostawy gotowa do pracy i przystosowana do poruszania się po drogach publicznych.
5. Wykonawca dostarczy wraz z maszyną następujące dokumenty:
1) świadectwo zgodności „CE”,
2) instrukcję obsługi maszyny i osprzętu w wersji papierowej i elektronicznej
3) w języku polskim,
4) katalog części zamiennych w formie elektronicznej.
5) karty gwarancyjne

4.5.3.)Główny kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

569490,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

569490,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

569490,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Interhandler Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 879-016-96-99

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

569490,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-05

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43260000-3Koparki, czerparki i ładowarki, i m…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
398 150 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
290 066 zł458 474 zł
Rozstęp międzykwartylowy
168 408 zł
Źródło próbki
CPV 43260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
290 066 zł
Mediana
398 150 zł
Górny kwartyl
458 474 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubenia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubenia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 569 490 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43260000-3 (Koparki. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Interhandler Sp. z o.o (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.