Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
371 460 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Automatyczny aparat do badania temperatury mętnienia, płynięcia i krystalizacji z wbudowanym układem chłodzenia ( wz nr 34/2025/wi)
    Wartość umowy
    205 410 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Automatyczny aparat do oznaczania temperatury zapłonu w tyglu zamkniętym metodą Abla ( wz nr 33/2025/wi)
    Wartość umowy
    80 565 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3Automatyczny aparat do oznaczania temperatury zapłonu w tyglu zamkniętym metodą Pensky-Martens (wz nr 32/2025/wi)
    Wartość umowy
    85 485 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa aparatury badawczej III do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej ”Blachownia”

Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "blachownia" (Kędzierzyn-Koźle, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa aparatury badawczej III do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Ciężkiej Syntezy…”, wybierając ofertę wykonawcy TUSNOVICS Instruments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Łączna wartość umów: 371 460 zł. Złożono 4 oferty.

Łączna wartość umów
371 460 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 3 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma TUSNOVICS Instruments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za łącznie 371 460,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT CIĘŻKIEJ SYNTEZY ORGANICZNEJ "BLACHOWNIA"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000041631

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Energetyków 9

1.5.2.)Miejscowość

Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.)Kod pocztowy

47-225

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@icso.lukasiewicz.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.icso.lukasiewicz.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/icso

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


badania naukowe i prace rozwojowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa aparatury badawczej III do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej ”Blachownia”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ac68807-8d47-4f44-be2b-0107c5bd8ae2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00567143

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00502519

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FT.271.8.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Automatyczny aparat do badania temperatury mętnienia, płynięcia i krystalizacji z wbudowanym układem chłodzenia ( wz nr 34/2025/wi)

4.5.3.)Główny kod CPV

38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

4.5.5.)Wartość części

167300,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Automatyczny aparat do oznaczania temperatury zapłonu w tyglu zamkniętym metodą Abla ( wz nr 33/2025/wi)

4.5.3.)Główny kod CPV

38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

4.5.5.)Wartość części

65500,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Automatyczny aparat do oznaczania temperatury zapłonu w tyglu zamkniętym metodą Pensky-Martens (wz nr 32/2025/wi)

4.5.3.)Główny kod CPV

38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

4.5.5.)Wartość części

69500,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

205410,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

205410,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

205410,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TUSNOVICS Instruments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6771783747

7.3.3)Ulica

Bociana 4a/49A

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-231

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

205410,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-19

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

80565,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

80565,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

80565,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TUSNOVICS Instruments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6771783747

7.3.3)Ulica

Bociana 4a/49A

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-231

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

80565,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-19

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

85485,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

85485,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

85485,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TUSNOVICS Instruments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6771783747

7.3.3)Ulica

Bociana 4a/49A

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-231

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

85485,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38500000-0Aparatura kontrolna i badawcza
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
894 609 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
302 180 zł1 983 414 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 681 233 zł
Źródło próbki
CPV 38500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
302 180 zł
Mediana
894 609 zł
Górny kwartyl
1 983 414 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "blachownia" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kędzierzyn-Koźle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 371 460 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38500000-0 (Aparatura kontrolna i badawcza). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TUSNOVICS Instruments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.