"Dostawa chromatografu gazowego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Chemii Surowców Odnawialnych”
Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Chemii Surowców Odnawialnych (Kędzierzyn-Koźle, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa chromatografu gazowego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Chemii Surowców…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 515 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=98, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
08 maja 2026
Termin ofert: 22 maja 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
23 czerwca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Chemii Surowców Odnawialnych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000041631 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Energetyków 9 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kędzierzyn-Koźle |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 47-225 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | sekretariat@icso.lukasiewicz.gov.pl |
| 1.4.8.) | Numer faksu | sekretariat@icso.lukasiewicz.gov.pl |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@icso.lukasiewicz.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.icso.lukasiewicz.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-174ce701-fff9-4473-b4ca-6a32fb47f376 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00407125 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00234732 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | "Dostawa chromatografu gazowego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Chemii Surowców Odnawialnych” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest chromatograf gazowy wyposażony w detektor płomieniowo-jonizacyjny (FID) wraz z niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 38432210-7 - Chromatografy gazowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 84 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Altium International Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5262369186 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Puławska nr 303 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 02-785 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 204897,23 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00303813/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 204897,23 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).