Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
540 000 zł
Umowa zawarta
21 listopada 2025
Okres realizacji
do 12 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Lokalne roboty konserwacyjno-wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy regulacyjnej na cieku Więziec i Dopływ Więźca w m. Pasiecznik, gm. Lubomierz

Zamawiający Gmina Lubomierz (Lubomierz, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Lokalne roboty konserwacyjno-wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi i Prace Ziemne "SZCZUPAK" Daniel Szczupakowski. Wartość umowy: 540 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina LubomierzLubomierz, Dolnośląskie (powiat Lwówecki →)opublikowano 25 listopada 2025
Wartość umowy
540 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi i Prace Ziemne "SZCZUPAK" Daniel Szczupakowski (Wleń), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 540 000,00 zł (umowę zawarto 21 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 12 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBOMIERZ

1.3.)Oddział zamawiającego

Referat Techniczny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821658

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Lubomierz

1.5.3.)Kod pocztowy

59-623

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757833166

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@lubomierz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.lubomierz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-447e5a1b-b896-4647-b4d5-c515bb1ce676

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Lokalne roboty konserwacyjno-wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy regulacyjnej na cieku Więziec i Dopływ Więźca w m. Pasiecznik, gm. Lubomierz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-447e5a1b-b896-4647-b4d5-c515bb1ce676

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00555183

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020681/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Lokalne roboty konserwacyjno-wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy regulacyjnej na cieku Więziec i Dopływ Więźca w m. Pasiecznik, gm. Lubomierz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00484329

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RT.271.122.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

337680,30 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty konserwacyjno – wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy regulacyjnej na cieku Więziec na i Dopływ Więźca w miejscowości Pasiecznik, gm. Lubomierz.
Szczegółowy zakres prac obejmuje:
2.1. Ciek Więziec:
- koszenie porostów twardych i traw wraz z grabieniem i utylizacją,
- wycinka zakrzaczeń i drzew,
- roboty ziemne obejmujące: likwidację obsypisk w korycie potoku mechanicznie tj. koparką podsiębierną o pojemności łyżki 0,4m3, gr. kat III nawodniony z załadunkiem na odkład i ręcznie na odkład, usuwanie namułu z koryta, ręczne usuwanie gruntu i namułu z powierzchni płyt ażurowych,
załadunek z odkładu na środki transportu i transport urobku samochodami samowyładowczymi wraz z utylizacją, wykonanie narzutu kamiennego luzem z brzegu, z wyładunkiem ręcznym przy narzucie podwodnym z kamienia łamanego drobnego frakcji 150 do klinowania,
- Roboty zasadnicze - budowle, ubezpieczenia: rozbiórka uszkodzonych płyt, wykopy pod opaski, skucie zmurszałych elementów betonowych opasek, wykop pod ubezpieczenia denne (odtworzenie płyt PA-II w dnie), grodze ziemne (jedna grodza na środku) z przemieszczeniem, pompowanie wody z wykopów, budowle betonowe, wykonanie ubezpieczeń z płyt PA-II w dnie, rozbiórka luźnych elementów kamiennych muru, wykonanie okładziny kamiennej muru o wym. 25 cm na zaprawie, czyszczenie hydrodynamiczne muru, skucie skorodowanych spoin muru kamiennego, spoinowanie lica muru,
- Roboty porządkowe wraz z obsianiem terenu (pas technologiczny wykonywanych robót),

2.2. Ciek dopływ Więźca
- roboty przygotowawcze: koszenie porostów twardych i traw wraz z grabieniem i utylizacją,
wycinka zakrzaczeń i drzew,
- - roboty ziemne obejmujące: likwidację obsypisk w korycie potoku mechanicznie tj. koparką podsiębierną o pojemności łyżki 0,4m3, gr. kat III nawodniony z załadunkiem na odkład i ręcznie na odkład, usuwanie namułu z koryta, ręczne usuwanie gruntu i namułu z powierzchni płyt ażurowych,
załadunek z odkładu na środki transportu i transport urobku samochodami samowyładowczymi wraz z utylizacją, wykonanie narzutu kamiennego luzem z brzegu, z wyładunkiem ręcznym przy narzucie podwodnym z kamienia łamanego średniego frakcji 250-300 do klinowania,
- Roboty zasadnicze - budowle, ubezpieczenia: czyszczenie hydrodynamiczne muru, skucie skorodowanych spoin muru kamiennego, spoinowanie lica muru,
- Roboty porządkowe wraz z obsianiem terenu (pas technologiczny wykonywanych robót),


3. Szczegółowy opis zakresu prac a także zakres zostały określony w przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego postępowania.
Więcej informacji znajduje się w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

540000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

540000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

540000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi i Prace Ziemne "SZCZUPAK" Daniel Szczupakowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 360209630

7.3.3)Ulica

Pilchowice 42/6

7.3.4)Miejscowość

Wleń

7.3.5)Kod pocztowy

59-610

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

540000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-12

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubomierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubomierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 540 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi i Prace Ziemne "SZCZUPAK" Daniel Szczupakowski (Wleń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.