Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Lokalne roboty konserwacyjno-wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy regulacyjnej na cieku Więziec i Dopływ Więźca w m. Pasiecznik, gm. Lubomierz

Zamawiający Gmina Lubomierz (Lubomierz, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Lokalne roboty konserwacyjno-wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LubomierzLubomierz, Dolnośląskie (powiat Lwówecki →)opublikowano 2 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBOMIERZ

1.2.)Oddział zamawiającego

Referat Techniczny

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821658

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.4.2.)Miejscowość

Lubomierz

1.4.3.)Kod pocztowy

59-623

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.7.)Numer telefonu

757833166

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@lubomierz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.lubomierz.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-447e5a1b-b896-4647-b4d5-c515bb1ce676

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00135496

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-03-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00484329

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Lokalne roboty konserwacyjno-wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy regulacyjnej na cieku Więziec i Dopływ Więźca w m. Pasiecznik, gm. Lubomierz

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty konserwacyjno – wycinkowe wraz z fragmentarycznym remontem zabudowy regulacyjnej na cieku Więziec na i Dopływ Więźca w miejscowości Pasiecznik, gm. Lubomierz.
Szczegółowy zakres prac obejmuje:
2.1. Ciek Więziec:
- koszenie porostów twardych i traw wraz z grabieniem i utylizacją,
- wycinka zakrzaczeń i drzew,
- roboty ziemne obejmujące: likwidację obsypisk w korycie potoku mechanicznie tj. koparką podsiębierną o pojemności łyżki 0,4m3, gr. kat III nawodniony z załadunkiem na odkład i ręcznie na odkład, usuwanie namułu z koryta, ręczne usuwanie gruntu i namułu z powierzchni płyt ażurowych,
załadunek z odkładu na środki transportu i transport urobku samochodami samowyładowczymi wraz z utylizacją, wykonanie narzutu kamiennego luzem z brzegu, z wyładunkiem ręcznym przy narzucie podwodnym z kamienia łamanego drobnego frakcji 150 do klinowania,
- Roboty zasadnicze - budowle, ubezpieczenia: rozbiórka uszkodzonych płyt, wykopy pod opaski, skucie zmurszałych elementów betonowych opasek, wykop pod ubezpieczenia denne (odtworzenie płyt PA-II w dnie), grodze ziemne (jedna grodza na środku) z przemieszczeniem, pompowanie wody z wykopów, budowle betonowe, wykonanie ubezpieczeń z płyt PA-II w dnie, rozbiórka luźnych elementów kamiennych muru, wykonanie okładziny kamiennej muru o wym. 25 cm na zaprawie, czyszczenie hydrodynamiczne muru, skucie skorodowanych spoin muru kamiennego, spoinowanie lica muru,
- Roboty porządkowe wraz z obsianiem terenu (pas technologiczny wykonywanych robót),

2.2. Ciek dopływ Więźca
- roboty przygotowawcze: koszenie porostów twardych i traw wraz z grabieniem i utylizacją,
wycinka zakrzaczeń i drzew,
- - roboty ziemne obejmujące: likwidację obsypisk w korycie potoku mechanicznie tj. koparką podsiębierną o pojemności łyżki 0,4m3, gr. kat III nawodniony z załadunkiem na odkład i ręcznie na odkład, usuwanie namułu z koryta, ręczne usuwanie gruntu i namułu z powierzchni płyt ażurowych,
załadunek z odkładu na środki transportu i transport urobku samochodami samowyładowczymi wraz z utylizacją, wykonanie narzutu kamiennego luzem z brzegu, z wyładunkiem ręcznym przy narzucie podwodnym z kamienia łamanego średniego frakcji 250-300 do klinowania,
- Roboty zasadnicze - budowle, ubezpieczenia: czyszczenie hydrodynamiczne muru, skucie skorodowanych spoin muru kamiennego, spoinowanie lica muru,
- Roboty porządkowe wraz z obsianiem terenu (pas technologiczny wykonywanych robót),


3. Szczegółowy opis zakresu prac a także zakres zostały określony w przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego postępowania.
Więcej informacji znajduje się w SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-11-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-12-12

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Usługi i Prace Ziemne "SZCZUPAK" Daniel Szczupakowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 360209630

4.3.3.)Ulica

Pilchowice 42/6

4.3.4.)Miejscowość

Wleń

4.3.5.)Kod pocztowy

59-610

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

540000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00555183/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-12-29

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

wniosek Wykonawcy o wydłużenie terminu realizacji z uwagi na złe warunki pogodowe uniemożliwiające wykonanie usług i wystąpienie w trakcie realizacji robót zamiennych

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

wydłużenie terminu realizacji do 28.02.2026r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00135468/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubomierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubomierz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.