Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
167 157 zł
Umowa zawarta
20 listopada 2025
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 167 157 zł – 196 800 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa ciągnika z dodatkowym osprzętem

Zamawiający Gmina Gródek (Gródek, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa ciągnika z dodatkowym osprzętem”, wybierając ofertę wykonawcy TRAK-TOM GROUP Sp. z o. o. Wartość umowy: 167 157 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GródekGródek, Podlaskieopublikowano 20 listopada 2025
Wartość umowy
167 157 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TRAK-TOM GROUP Sp. z o. o. (Przybyszów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 167 157,00 zł (umowę zawarto 20 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 167 157,00 zł do 196 800,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRÓDEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659303

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Aleksandra i Grzegorza Chodkiewiczów 2

1.5.2.)Miejscowość

Gródek

1.5.3.)Kod pocztowy

16-040

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@grodek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.grodek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-636e933c-810b-4838-ade7-752c6b9864ba

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa ciągnika z dodatkowym osprzętem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-636e933c-810b-4838-ade7-752c6b9864ba

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00545443

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00063834/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa ciągnika o mocy min. 40 KM z osprzętem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00482605

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.271.10.2025.MK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa nowego ciągnika z dodatkowym osprzętem.

Wymagane parametry ciągnika:
 podwozie fabrycznie nowe, rok produkcji nie starszy niż 2025 r.,
 silnik wysokoprężny o mocy min. 40 KM, min. 3-cylindrowy,
 skrzynia biegów Synchro-shuttle lub przekładania hydrostatyczna,
 napęd 4x4,
 kabina zamykana, wentylowana, ogrzewana z klimatyzacją, wycieraczki przedniej i tylnej szyby, spryskiwacze,
 TUZ przedni z co najmniej 1 parą wyjść hydraulicznych o min. udźwigu 500 kg,
 TUZ tylny o min. udźwigu 1000 kg,
 pompa hydrauliczna o wydajności min. 30 l/min,
 min. 1 para wyjść hydraulicznych z tyłu ciągnika,
 WOM tylny,
 min. 4 lampy robocze (2 tylne + 2 przednie),
 zamontowana lampa ostrzegawcza (kogut),
 główny wyłącznik akumulatora,
 blokada mechanizmu różnicowego,
 układ hamulcowy tarczowy mokry,
 wspomaganie układu kierowniczego,
 lusterka boczne,
 opony, błotniki przednie i tylne,
 ciągnik powinien posiadać świadectwo homologacji i wszystkie dokumenty niezbędne do jego rejestracji,
 dodatkowe wyposażenie ciągnika dostarczone w ramach zamówienia: pług i rozsiewacz piasku.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

167157,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

196800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

167157,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TRAK-TOM GROUP Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7722422317

7.3.4)Miejscowość

Przybyszów

7.3.5)Kod pocztowy

97-524

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

167157,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gródek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gródek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 167 157 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TRAK-TOM GROUP Sp. z o. o. (Przybyszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.