Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp, ponieważ w toku rozpatrywania odwołania przez KIO upłynął termin związania ofertą, w związku z czym oferty przestały ich wiązać. Powstała okoliczność uniemożliwiająca zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego, co skutkuje koniecznością unieważnienia postępowania

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

Oferty w postępowaniu
10 ofertwszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej nr 110845L w m. Potoczek od 0+000,00 do km 0+830,04

Zamawiający Gmina Adamów (Adamów, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa drogi gminnej nr 110845L w m. Potoczek od 0+000,00 do km 0+830,04”. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina AdamówAdamów, Lubelskieopublikowano 19 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 825 655 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp, ponieważ w toku rozpatrywania odwołania przez KIO upłynął termin związania ofertą, w związku z czym oferty przestały ich wiązać. Powstała okoliczność uniemożliwiająca zawarcie umowy… Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Adamów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950368486

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Adamów

1.5.2.)Miejscowość

Adamów

1.5.3.)Kod pocztowy

22-442

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@adamow.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.adamow.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://adamowgmina.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej nr 110845L w m. Potoczek od 0+000,00 do km 0+830,04

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7d7abaef-a7d7-4912-989e-a948b9cc5481

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00540828

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00053763/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa drogi gminnej nr 110845L w m. Potoczek od km 0+000,00 do km 0+830,04

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00419962

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR 271.17.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa drogi gminnej nr 110845L w m. Potoczek od 0+000,00 do km 0+830,04”, a w szczególności wykonanie drogi gminnej klasy D o szerokości 5,0m i długości ok. 830mb. Początek i koniec odcinka zlokalizowano w istniejących drogach gminnych. Droga posiadać będzie pobocza z kruszywa kamiennego o szer. 0,75m.
a) Opis przedmiotu zamówienia zawiera się w ramach dokumentacji projektowej i przedmiarach robót stanowiących łącznie Załącznik nr 1 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45232452-5 - Roboty odwadniające

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp, ponieważ w toku rozpatrywania odwołania przez KIO upłynął termin związania ofertą, w związku z czym oferty przestały ich wiązać. Powstała okoliczność uniemożliwiająca zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego, co skutkuje koniecznością unieważnienia postępowania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1196691,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1964553,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
825 655 zł
Próbka: 65 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
367 410 zł1 841 672 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 474 261 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
367 410 zł
Mediana
825 655 zł
Górny kwartyl
1 841 672 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Adamów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Adamów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.