Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
326 513 zł
Umowa zawarta
5 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 326 513 zł – 471 494 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Osieczna w roku 2026

Zamawiający Gmina Osieczna (Osieczna, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Osieczna w roku 2026”, wybierając ofertę wykonawcy NOVUM S.A. Wartość umowy: 326 513 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina OsiecznaOsieczna, Wielkopolskie (powiat Leszczyński →)opublikowano 18 listopada 2025
Wartość umowy
326 513 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NOVUM S.A. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 326 513,34 zł (umowę zawarto 5 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 326 513,34 zł do 471 494,18 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OSIECZNA

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050741

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Powstańców Wielkopolskich 6

1.5.2.)Miejscowość

Osieczna

1.5.3.)Kod pocztowy

64-113

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@osieczna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.osieczna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/osieczna

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Osieczna w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2a09d883-342f-4bba-a005-7148812c5a2b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00539053

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00016138/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Osieczna

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00456445

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego oraz jednostek organizacyjnych wskazanych w Załączniku nr 1a i 1b do SWZ.

2. Zakup energii elektrycznej powinien odbyć się zgodnie ze standardami jakościowymi określonymi w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.) oraz w rozporządzeniach wykonawczych.

3. Gmina Osieczna działa na podstawie podpisanych Porozumień, w imieniu jednostek organizacyjnych wymienionych w Załączniku nr 2 do SWZ.

4. Zamawiający przewiduje udzielenie niniejszego zamówienia z podziałem na części:

1) Część 1: Zakup energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia ulicznego
Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi 557.190 kWh.
Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, w szczególności Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej oraz składania innych oświadczeń woli, reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem umowy o świadczenie usług dystrybucji.

2) Część 2: Zakup energii elektrycznej do pozostałych obiektów
Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi 817.790 kWh.
Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, w szczególności Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej oraz składania innych oświadczeń woli, reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem umowy o świadczenie usług dystrybucji.

Określone przez Zamawiającego szacunkowe zużycie energii ma charakter jedynie orientacyjny, w celu określenia wartości zamówienia i nie stanowi zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Łączna ilość zużycia energii może się zmienić w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu pobrania przez Zamawiającego innej ilości energii niż ilość szacunkowa.
5. Każdy z Wykonawców może złożyć ofertę na dwie części zamówienia lub na jedną z części.

6. Wspólny słownik zamówień CPV
09000000-3 – Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii;
09300000-2 – Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa.

7. Dotychczasowa umowa na dostawę energii wygasa z dniem 31.12.2025 r.

8. Zamawiający jest prosumentem w rozumieniu art. 2 pkt 27a ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (tj. Dz.U. z 2024 r., poz. 1361 ze zm.). Wykaz jednostek wytwórczych stanowi Załącznik nr 1c do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

326513,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

471494,18 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

326513,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NOVUM S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

949 192 47 05

7.3.3)Ulica

Tadeusza Czackiego 7/9/11

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-043

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

326513,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09000000-3Produkty naftowe, paliwo, energia e…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
665 299 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
422 503 zł1 000 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
577 497 zł
Źródło próbki
CPV 09000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
422 503 zł
Mediana
665 299 zł
Górny kwartyl
1 000 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Osieczna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Osieczna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 326 513 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09000000-3 (Produkty naftowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NOVUM S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.