Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie i obsługa kredytu bankowego w kwocie 1 100 000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Czeremcha

Zamawiający Gmina Czeremcha (Czeremcha, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Udzielenie i obsługa kredytu bankowego w kwocie 1 100 000,00 zł z przeznaczeniem na…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina CzeremchaCzeremcha, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 12 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 2 921 460 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZEREMCHA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659237

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Duboisa 14

1.5.2.)Miejscowość

Czeremcha

1.5.3.)Kod pocztowy

17-240

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

856850400

1.5.8.)Numer faksu

856850400

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@czeremcha.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.czeremcha.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-da527e80-dd32-433f-87fd-d110f7c763bc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie i obsługa kredytu bankowego w kwocie 1 100 000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Czeremcha

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-da527e80-dd32-433f-87fd-d110f7c763bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00527264

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00002347/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Udzielenie kredytu długoterminowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00488563

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GGiOŚ.271.7.2025.ESP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

241481,16 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu bankowego w kwocie 1 100 000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Czeremcha.
1) Kredyt długoterminowy w wysokości 1 100 000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Czeremcha.
2) Okres kredytowania – od dnia uruchomienia kredytu do dnia 31.12.2031 r.
3) Koszty kredytu stanowiło będzie oprocentowanie kredytu (odsetki bankowe) określone wg zmiennej stopy procentowej. Oprocentowanie kredytu będzie ustalane kwartalnie.
4) Podstawą do określenia oprocentowania będzie stawka WIBOR 3M notowana w ostatnim dniu roboczym kwartału poprzedzającego kwartał, za który odsetki są naliczane.
5) Wykonawca określi w formularzu oferty oprocentowanie wg stopy WIBOR 3M z dnia 17.10.2025 r. (w wysokości 4,5%) plus/minus marża banku wyrażona w punktach procentowych w stosunku rocznym.
6) Karencja w spłacie rat kapitałowych i odsetek:
a) Karencja w spłacie rat kapitałowych – do dnia 31.03.2026 r.
b) Karencja w spłacie odsetek – brak.
7) Spłata kapitału i odsetek następowała będzie według niżej wymienionych ustaleń:
a) Spłata kapitału – dokonana będzie w 24 kwartalnych ratach w okresie od 31.03.2026 r. do 31.12.2031 r.
b) Spłata odsetek – dokonywana będzie w okresach kwartalnych – na ostatni dzień roboczy każdego kwartału.
8) Zabezpieczenie kredytu: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową.
9) Zamawiający wyraża zgodę na kontrasygnatę skarbnika na umowie kredytu, wekslu, deklaracji wekslowej.
10) Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne.
11) Gmina nie posiada zaległych zobowiązań wobec banków, ZUS ani US.
12) Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom.
13) W Gminie nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych.
14) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu skrócenia okresu kredytowania. Odsetki naliczane będą wówczas tylko za okres i od kwoty faktycznego zadłużenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postepowaniu została złożona 1 oferta przez Wykonawcę:
1) Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, ul. Świętokrzyska 36, 02-116 Warszawa, cena ofertowa wskazana w formularzu ofertowym: 1 346 310,81 zł. Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ – Załącznik do formularza ofertowego SYMULACJA KOSZTÓW UDZIELONEGO KREDYTU Wykonawca jako koszt kredytu wskazał kwotę: 246.310,81 zł. Cena ofertowa złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 241 481,16 PLN. Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 921 460 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 098 168 zł5 045 311 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 947 143 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 098 168 zł
Mediana
2 921 460 zł
Górny kwartyl
5 045 311 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czeremcha prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czeremcha.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.