Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

Zamawiający Gmina Czeremcha (Czeremcha, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CzeremchaCzeremcha, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 7 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 720 337 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZEREMCHA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659237

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Duboisa 14

1.4.2.)Miejscowość

Czeremcha

1.4.3.)Kod pocztowy

17-240

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.4.7.)Numer telefonu

856850400

1.4.8.)Numer faksu

856850400

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@czeremcha.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.czeremcha.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4911aa24-17b3-4907-86f7-58638b9f7bc9

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00233866

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00572194

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – Remont dróg gminnych:
1) Remont drogi gminnej Nr 109220B Zubacze-Bobrówka od km 0+000,00 do km 1+353,00;
2) Remont drogi gminnej od ul. 1-go Maja do DK 66 od km 0+000,00 do km 0+758,50;
3) Remont drogi gminnej Nr 109218B Stawiszcze – Połowce od km 0+000,00 do km 1+911,00;
4) Remont drogi gminnej Nr 109144B Czeremcha-Wieś – Dasze od km 0+000 do km 1+556;
5) Remont drogi gminnej Nr 109226B ul. Szkolna od km 0+000,00 do km 0+917,30;
6) Remont drogi gminnej Nr 109231B ul. Duboisa od km 0+000,00 do km 1+546,40;
7) Remont drogi gminnej Nr 109251B ul. 1-go Maja od km 0+000,00 do km 0+560,80;
8) Remont drogi gminnej Nr 109227B ul. Długa od km 0+000,00 do km 0+433,60;
9) Remont drogi gminnej Nr 109228B ul. Wiśniowa od km 0+000,00 do km 0+167,50;
10) Remont drogi gminnej Nr 109219B, Nr 109216B od km 0+000,00 do km 0+870,00.
Zamówienie, w zakresie części I należy wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 7 do SWZ, obejmującą: przedmiary robót, plany sytuacyjne i SST dot. regulacji pionowej studzienek urządzeń podziemnych, na zasadach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6a do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

19 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

STRABAG Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5210421928

4.3.3.)Ulica

Parzniewska 10

4.3.4.)Miejscowość

Pruszków

4.3.5.)Kod pocztowy

05-800

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

3178587,25 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00669474/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W dniu 28-04-2025 r. komisja w składzie Przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy sporządziła i podpisała protokół konieczności Nr 1, w ramach którego stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych, niezbędnych do wykonania zadania podstawowego. Roboty te nie były przewidziane i wyceniane w zakresie zadania głównego. Wartość zwiększonego zakresu robót objętych protokołem wynosi: 209 262,43 zł brutto. Wykonanie ww. prac nie wymaga opracowania dokumentacji technicznej. Realizacja robót dodatkowych nie powoduje zmiany końcowego terminu realizacji zadania, określonego w umowie.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Aneksem nr 1 z dnia 07.05.2025 r. dokonano zwiększenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy o wartość robót dodatkowych, wynikających z podpisanego protokołu konieczności nr 1 z dnia 28.04.2025 r. Zmiana nie modyfikowała ogólnego charakteru umowy.

5.4.6.)Wartość zmiany

209262,43

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

3387849,68 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
720 337 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
393 640 zł1 371 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
977 402 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
393 640 zł
Mediana
720 337 zł
Górny kwartyl
1 371 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czeremcha prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czeremcha.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.