Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

Zamawiający Gmina Czeremcha (Czeremcha, Podlaskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CzeremchaCzeremcha, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 26 maja 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 643 813 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZEREMCHA

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659237

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Duboisa 14

1.4.2.)Miejscowość

Czeremcha

1.4.3.)Kod pocztowy

17-240

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.4.7.)Numer telefonu

856850400

1.4.8.)Numer faksu

856850400

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@czeremcha.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.czeremcha.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4911aa24-17b3-4907-86f7-58638b9f7bc9

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00247676

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-05-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00572194

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – Remont dróg gminnych:
1) Remont drogi gminnej Nr 109220B Zubacze-Bobrówka od km 0+000,00 do km 1+353,00;
2) Remont drogi gminnej od ul. 1-go Maja do DK 66 od km 0+000,00 do km 0+758,50;
3) Remont drogi gminnej Nr 109218B Stawiszcze – Połowce od km 0+000,00 do km 1+911,00;
4) Remont drogi gminnej Nr 109144B Czeremcha-Wieś – Dasze od km 0+000 do km 1+556;
5) Remont drogi gminnej Nr 109226B ul. Szkolna od km 0+000,00 do km 0+917,30;
6) Remont drogi gminnej Nr 109231B ul. Duboisa od km 0+000,00 do km 1+546,40;
7) Remont drogi gminnej Nr 109251B ul. 1-go Maja od km 0+000,00 do km 0+560,80;
8) Remont drogi gminnej Nr 109227B ul. Długa od km 0+000,00 do km 0+433,60;
9) Remont drogi gminnej Nr 109228B ul. Wiśniowa od km 0+000,00 do km 0+167,50;
10) Remont drogi gminnej Nr 109219B, Nr 109216B od km 0+000,00 do km 0+870,00.
Zamówienie, w zakresie części I należy wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 7 do SWZ, obejmującą: przedmiary robót, plany sytuacyjne i SST dot. regulacji pionowej studzienek urządzeń podziemnych, na zasadach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6a do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-12-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

19 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

STRABAG Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5210421928

4.3.3.)Ulica

Parzniewska 10

4.3.4.)Miejscowość

Pruszków

4.3.5.)Kod pocztowy

05-800

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

3178587,25 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00669474/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-05-07

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W dniu 28-04-2025 r. komisja w składzie przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy sporządziła i podpisała protokół konieczności Nr 1, w ramach którego stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych, niezbędnych do wykonania zadania podstawowego. Roboty te nie były przewidziane i wyceniane w zakresie zadania głównego. Wartość zwiększonego zakresu robót objętych protokołem wynosi: 209 262,43 zł brutto. Wykonanie ww. prac nie wymaga opracowania dokumentacji technicznej. Realizacja robót dodatkowych nie powoduje zmiany końcowego terminu realizacji zadania, określonego w umowie.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Aneksem nr 1 z dnia 07.05.2025 r. dokonano zwiększenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy o wartość robót dodatkowych, wynikających z podpisanego protokołu konieczności nr 1 z dnia 28.04.2025 r.
Zmiana nie modyfikowała ogólnego charakteru umowy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

209262,43

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
643 813 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 728 zł1 371 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 021 314 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
349 728 zł
Mediana
643 813 zł
Górny kwartyl
1 371 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czeremcha prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czeremcha.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.