Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
273 060 zł
Umowa zawarta
20 października 2025
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 251 846 zł – 487 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 8,4% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji naprace wykonawcze40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Poprawa efektywności energetycznej w budynku hydroforni w Krynkach.”

Zamawiający Gmina Krynki (Krynki, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej w budynku hydroforni w Krynkach”, wybierając ofertę wykonawcy PSMSOLAR Polska sp. z o.o. Wartość umowy: 273 060 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KrynkiKrynki, Podlaskie (powiat Sokólski →)opublikowano 5 listopada 2025
Wartość umowy
273 060 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PSMSOLAR Polska sp. z o.o. (Białystok), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 273 060,00 zł (umowę zawarto 20 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 251 846,09 zł do 487 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRYNKI

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Krynki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659378

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Garbarska 16

1.5.2.)Miejscowość

Krynki

1.5.3.)Kod pocztowy

16-120

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857228550

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@krynki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krynki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-20d7b9f1-77ec-46be-861f-7e55ef6c44ae

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Poprawa efektywności energetycznej w budynku hydroforni w Krynkach.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-20d7b9f1-77ec-46be-861f-7e55ef6c44ae

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00517572

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00678385/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Poprawa Efektywności energetycznej w budynku hydroforni w Krynkach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00376843

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie obejmuje dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 59,68 kWp wraz magazynami energii oraz całą infrastrukturą towarzyszącą przeznaczoną do zasilania budynku i urządzeń w obiekcie i na terenie hydroforni
w miejscowości Krynki. Instalacja fotowoltaiczna będzie produkowała energię na potrzeby własne urządzeń i istniejącej instalacji elektrycznej proporcjonalnie do aktualnych warunków pogodowych.
2. Założenia projektowe:
• Ilość modułów fotowoltaicznych:
- 48 szt. o mocy 590 Wp – łącznie 28320 Wp na konstrukcji gruntowej;
- 64 szt. o mocy 490 Wp – łącznie 31360 Wp na dachu budynku;
• Moc instalacji 59,68 kWp;
• Ilość falowników – 1 szt. o mocy 50 kW;
• Magazyny energii: pojemność całkowita 81,92 kWh;
• Istniejąca moc przyłączeniowa – 40kW – blokada wprowadzenia do sieci.
• Gwarancja na produkt: 12 lat
• Gwarancja na sprawność: 30 lat

3. Zakres robót szczegółowo został określony w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót budowlanych będącymi załącznikami do SWZ.
4. Załączony do SWZ Przedmiar robót ma jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową oraz specyfikacją

4.5.3.)Główny kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

31121110-4 - Przekształtniki mocy

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

251846,09 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

487000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

273060,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PSMSOLAR Polska sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9662099634

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

273060 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09331200-0Słoneczne moduły fotoelektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
275 829 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 838 zł807 880 zł
Rozstęp międzykwartylowy
596 043 zł
Źródło próbki
CPV 09331200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
211 838 zł
Mediana
275 829 zł
Górny kwartyl
807 880 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krynki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krynki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 273 060 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09331200-0 (Słoneczne moduły fotoelektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PSMSOLAR Polska sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.