Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
„ARBUD PLUS" Robert Jantoszak (Lider konsorcjum)· Manowomała firma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Biuro Projekt Jarosław Szostak, Koszalin (Członek konsorcjum) oraz Ferro House Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Mścice (Członek konsorcjum)

Wartość umowy
9 167 108 zł
Umowa zawarta
31 października 2025
Okres realizacji
245 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 9 167 108 zł – 9 779 413 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji i rękojmi za wady na cały przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski (Koszalin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule…”, wybierając ofertę wykonawcy „ARBUD PLUS" Robert Jantoszak (Lider konsorcjum). Wartość umowy: 9 167 108 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto Koszalin - Urząd MiejskiKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 5 listopada 2025
Wartość umowy
9 167 108 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: „ARBUD PLUS" Robert Jantoszak (Lider konsorcjum) (Manowo), wspólnie z: Biuro Projekt Jarosław Szostak, Koszalin (Członek konsorcjum) oraz Ferro House Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Mścice (Członek konsorcjum).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 167 107,51 zł (umowę zawarto 31 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 9 167 107,51 zł do 9 779 413,16 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 245 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920802

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek Staromiejski 6-7

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-007

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 943488656

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

emilia.miszewska@um.koszalin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.koszalin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-056ee26c-ac92-4108-8101-2c247c01c1bc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-056ee26c-ac92-4108-8101-2c247c01c1bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00517506

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00037305/29/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Budowa żłobka przy ul. Lechickiej w Koszalinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Postępowanie jest prowadzone w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029. Dofinansowane przez Unię Europejską - NextGenerationEU.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00358406

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP-8.271.1.20.2025.EM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

8393773,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, koncepcji budynku żłobka oraz zagospodarowania terenu, wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń w zakresie wynikającym z przepisów prawa, a niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie przedmiotowej inwestycji.
2) Wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem wymaganych efektów (parametrów użytkowych, technicznych, technologicznych, jakościowych, wizualnych, estetycznych, funkcjonalnych, eksploatacyjnych) wynikających z PFU, stanowiącego załącznik Nr 1 do Rozdziału II SWZ, projektu budowlanego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, warunków technicznych gestorów sieci i dostawców mediów, zarządcy dróg publicznych oraz innych wydanych uzgodnień, opinii, badań, decyzji i pozwoleń zgodnie
z przepisami obowiązującego prawa, jak również przygotowanie wniosku wraz z kompletem dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę oraz użytkowanie obiektu.
3) Sprawowanie nadzoru autorskiego w odniesieniu do zaprojektowanych robót w trakcie realizacji inwestycji pn. „Budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie” realizowanej w formule zaprojektuj i wybuduj.
3. Określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ wraz z załącznikami oraz w projekcie umowy wraz z załącznikiem zawartym w Rozdziale V SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9167107,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9779413,16 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9167107,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
„ARBUD PLUS" Robert Jantoszak (Lider konsorcjum)

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Biuro Projekt Jarosław Szostak, Koszalin (Członek konsorcjum) oraz Ferro House Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Mścice (Członek konsorcjum)

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

330918596

7.3.3)Ulica

Wyszewo 4/1

7.3.4)Miejscowość

Manowo

7.3.5)Kod pocztowy

76-015

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9167107,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

245 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wymagany termin realizacji zamówienia: 35 tygodni od dnia zawarcia umowy (w pozycji Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej wskazano w dniach: 245, z uwagi na funkcjonalności formularza ogłoszenia o wyniku postępowania).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 167 108 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „ARBUD PLUS" Robert Jantoszak (Lider konsorcjum) (Manowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.