Koszaliński Budżet Obywatelski 2026 - "Park Różany - rewitalizacja parku miejskiego"
Zamawiający Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie (Koszalin, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Koszaliński Budżet Obywatelski 2026 - "Park Różany - rewitalizacja parku miejskiego"”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 11 września 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
03 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330002466 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Połczyńska |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Koszalin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 75-815 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@zdit-koszalin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdit-koszalin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419929 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00405211 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. O udzielenie zamówienia może się ubiegać Wykonawca, który spełnia poniżej określone warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Wpis do rejestru BDO (Bazy Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) prowadzonego przez Ministra Klimatu i Środowiska w zakresie transportu odpadów powstających w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w szczególności odpadów ulegających biodegradacji oraz innych odpadów zielonych, jeżeli obowiązek taki wynika z obowiązujących przepisów prawa. 2) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 2.1) wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: a) min. jedną usługę związaną z utrzymaniem zieleni i polegającą na: - zagospodarowaniu terenu wraz z wykonawstwem, tj. obsadzenie roślinnością drzewami, krzewami, bylinami na terenie pasów drogowych, skwerów lub w parkach na kwotę nie mniejszą niż 150 000,00 zł. brutto, 2.2) dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które posiadają n/w uprawnienia i doświadczenie: a) min. jedna osoba kierująca pracami, posiadająca wykształcenie wyższe w zakresie architektury krajobrazu, b) min. 5 osób skierowanych do realizacji zamówienia z doświadczeniem w pracy ogrodniczej, posiadającej 5 – letnie doświadczenie zawodowe każda z osób, 2.3) dysponuje lub będzie dysponował narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi dostępnymi Wykonawcy w celu wykonania zamówienia: Wykonawca winien wykazać minimum: - samochód – wywrotka o ładowności do 5 t – 1 szt. - minikoparka – 1 szt. - glebogryzarka samojezdna – 1 szt. - zagęszczarka do gruntu – 1 szt. - drobny sprzęt ogrodniczy, tj.: opryskiwacze ręczne, sekatory, nożyce ogrodowe, kultywatory ręczne, ręczne piły ogrodowe. Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia może się ubiegać Wykonawca, który spełnia poniżej określone warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Wpis do rejestru BDO (Bazy Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) prowadzonego przez Ministra Klimatu i Środowiska w zakresie transportu odpadów powstających w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w szczególności odpadów ulegających biodegradacji oraz innych odpadów zielonych, jeżeli obowiązek taki wynika z obowiązujących przepisów prawa. 2) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 2.1) wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: a) min. jedną usługę związaną z utrzymaniem zieleni i polegającą na: - zagospodarowaniu terenu wraz z wykonawstwem, tj. obsadzenie roślinnością drzewami, krzewami, bylinami na terenie pasów drogowych, skwerów lub w parkach na kwotę nie mniejszą niż 130 000,00 zł. brutto, 2.2) dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które posiadają n/w uprawnienia i doświadczenie: a) min. jedna osoba kierująca pracami, posiadająca wykształcenie wyższe w zakresie architektury krajobrazu, b) min. 5 osób skierowanych do realizacji zamówienia z doświadczeniem w pracy ogrodniczej, posiadającej 5 – letnie doświadczenie zawodowe każda z osób, 2.3) dysponuje lub będzie dysponował narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi dostępnymi Wykonawcy w celu wykonania zamówienia: Wykonawca winien wykazać minimum: - samochód – wywrotka o ładowności do 5 t – 1 szt. - minikoparka – 1 szt. - glebogryzarka samojezdna – 1 szt. - zagęszczarka do gruntu – 1 szt. - drobny sprzęt ogrodniczy, tj.: opryskiwacze ręczne, sekatory, nożyce ogrodowe, kultywatory ręczne, ręczne piły ogrodowe. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-04 10:00 Po zmianie: 2026-09-11 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-04 10:15 Po zmianie: 2026-09-11 10:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-03 Po zmianie: 2026-10-10 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.