Budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski (Koszalin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 316 211 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920802 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek Staromiejski 6-7 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Koszalin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 75-007 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 943488656 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | emilia.miszewska@um.koszalin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.koszalin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-056ee26c-ac92-4108-8101-2c247c01c1bc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00401110 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00358406 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Postępowanie jest prowadzone w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029. Dofinansowane przez Unię Europejską - NextGenerationEU. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa żłobka zlokalizowanego przy ul. Lechickiej w Koszalinie, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie 45000000-7 - Roboty budowlane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-31 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 245 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | „ARBUD PLUS" Robert Jantoszak (Lider konsorcjum) |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Biuro Projekt Jarosław Szostak, Koszalin (Członek konsorcjum) oraz Ferro House Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Mścice (Członek konsorcjum) |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 330918596 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wyszewo 4/1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Manowo |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 76-015 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 9167107,51 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00517506/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana terminu realizacji przedmiotu Umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminu realizacji przedmiotu Umowy do 17 lipca 2026 r. – brak możliwości prowadzenia robót na skutek obiektywnych warunków |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 6068246,44 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
2. Zamawiający podpisując protokół końcowy odbioru robót budowlanych, zaakceptował do wypłaty kwotę odpowiadającą wartości umowy, tj. 9 167 107,51 zł brutto (słownie: dziewięć milionów sto sześćdziesiąt siedem tysięcy sto siedem 51/100 złotych). Wykonawca udostępnił fakturę końcową w systemie KSeF na kwotę 3 098 861,07 zł w dniu 03.08.2026 r. z terminem płatności do 02.09.2026 r.
3. Wymagany termin realizacji zamówienia: 35 tygodni od dnia zawarcia umowy (w pozycji Okres realizacji zamówienia wskazano w dniach: 245, z uwagi na funkcjonalności formularza ogłoszenia o wykonaniu umowy).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.