Modernizacja świetlic w Bartkowie i Miodarach w podziale na zadania:" ZADANIE 1: Modernizacja świetlicy w Bartkowie ZADANIE 2: Modernizacja świetlicy w Miodarach
Zamawiający Gmina Dobroszyce (Dobroszyce, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja świetlic w Bartkowie i Miodarach w podziale na zadania:" ZADANIE 1:…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA DOBROSZYCE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931934779 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 16 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dobroszyce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 56-410 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@dobroszyce.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.dobroszyce.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-dcdbc06a-8643-4989-ab42-1382e02a0a00 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00516688 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-11-05 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00322285 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja świetlic w Bartkowie i Miodarach w podziale na zadania:" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1.2. | ZADANIE 2 | „Modernizacja świetlicy w Miodarach”. Realizacja robót budowlanych odbywać się będzie w świetlicy wiejskiej, mieszczącej się na działce nr 32/1 obręb Miodary, adres: Miodary 13c. Zakres prac modernizacyjnych obejmuje m.in.: 1) Mycie elewacji, uzupełnienie ubytków w strukturze i malowanie całej elewacji; 2) Czyszczenie i malowanie podbitki okapu 3) Dostawa i montaż rolet zewnętrznych; 4) Cyklinowanie oraz lakierowanie parkietu w głównej sali; 5) Malowanie pomieszczeń (w sanitariatach powyżej płytek - płytki są do wysokości 2 m); 6) Modernizacja oświetlenia w głównej sali, 7) Remont kuchni wraz z nowymi meblami, lodówką i zmywarką oraz kuchenką gazową; 8) wymiana misek ustępowych kompaktowych (2 szt.) oraz pisuaru, wymiana syfonu w umywalce; 9) Montaż 2 grzejników elektrycznych energooszczędnych, sterowanych elektronicznie (po jednym w każdym sanitariacie); 10) Wymiana drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami (z wyjątkiem podwójnych drzwi do przedsionka); 11) Wymiana opaski żwirowej o szerokości 50cm wokół całego budynku, o szer. 50 cm, (obrzeża pozostają); 12) Dostawa i montaż lampy na czujnik nad wejściem do budynku; 13) Renowacja drzwi zewnętrznych; 14) Wymiana szyby w skrzydle okna w sali głównej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 70 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zakład Budowlano-Montażowy Krzysztof Lentka, ul. Broniewskiego 30, 56-500 Syców |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6190005882 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | SYCÓW |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 145421,01 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00404450/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-10-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Protokołu konieczności nr 1/2025 z dnia 12.09.2025 r. wraz z załącznikami |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | W § 1 ust. 2 po pkt 14 dodaje się punkt 15 w brzmieniu | „15) położenie dekoracyjnej elastycznej deski na elewacji.” 2) W § 1 ust. 4 po pkt 4 dodaje się punkt 5 w brzmieniu: „5) Protokołu konieczności nr 1/2025 z dnia 12.09.2025 r. wraz z załącznikami (Załącznik nr 7 do umowy).” 3) § 5 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie: „1. Za wykonanie przedmiotu umowy, Wykonawca otrzyma całkowite wynagrodzenie ryczałtowe w łącznej wysokości, za wykonanie całego przedmiotu umowy: 165 308,66 zł brutto, (słownie: sto sześćdziesiąt pięć tysięcy trzysta osiem złotych 66/100), w tym podatek VAT 30 911,38 zł (słownie: trzydzieści tysięcy dziewięćset jedenaście złotych 38/100). 4) § 18 ust. 2 umowy otrzymuje brzmienie: „ 2. Załącznikami do umowy są: 1) Specyfikacja Warunków Zamówienia, 2) oferta Wykonawcy, 3) HRF, 4) Kosztorys ofertowy 5) klauzula RODO, 6) wymogi dla dokumentacji odbiorowej – operat kolaudacyjny, 7) Protokół konieczności nr 1/2025 z dnia 12.09.2025 r. wraz z załącznikami” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 19887,65 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 165308,66 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.