Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
162 996 zł
Umowa zawarta
22 października 2025
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 162 996 zł – 247 871 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa gminnej wewnętrznej drogi dojazdowej zlokalizowanej na działce nr 572 w miejscowości Radziki Duże z przebudową zjazdów.

Zamawiający Gmina Wąpielsk (Wąpielsk, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa gminnej wewnętrznej drogi dojazdowej zlokalizowanej na działce nr 572 w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Wartość umowy: 162 996 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WąpielskWąpielsk, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 31 października 2025
Wartość umowy
162 996 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (Lipno), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 162 995,53 zł (umowę zawarto 22 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 162 995,53 zł do 247 871,49 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wąpielsk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118939

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wąpielsk

1.5.2.)Miejscowość

Wąpielsk

1.5.3.)Kod pocztowy

87-337

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

564938321

1.5.8.)Numer faksu

564938322

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@wapielsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wapielsk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be945e5a-ccd9-4cb3-8c4d-e90d02559b26

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa gminnej wewnętrznej drogi dojazdowej zlokalizowanej na działce nr 572 w miejscowości Radziki Duże z przebudową zjazdów.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be945e5a-ccd9-4cb3-8c4d-e90d02559b26

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00508862

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00110396/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa gminnej wewnętrznej drogi dojazdowej zlokalizowanej na działce nr 572 w miejscowości Radziki Duże z przebudową zjazdów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00427427

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.17.2025.MR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Początek odcinka objętego opracowaniem założono na krawędzi jezdni drogi powiatowej, w km 0+000 Długość przebudowywanego odcinka drogi wewnętrznej wynosi 237,2 m.
Zaprojektowano nawierzchnię drogi z betonu asfaltowego. Szerokość jezdni 3,2 m.
Od km 0+000,0 do km 0+100,0; od km 0+169,3 do km 0+176,3 oraz od km 0+184,3 do km 0+237,2 po stronie lewej zaprojektowano krawężniki betonowe 15x22cm na ławie z betonu C12/15 wystające 6 cm nad krawędź jezdni.
Od km 0+176,3 do km 0+184,3 po stronie lewej, zaprojektowano murek oporowy z elementów prefabrykowanych (beton zbrojony) typu L 125x80x99 cm na ławie z kruszywa łamanego/ mieszanki niezwiązanej z kruszywem C50/30 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub. 20cm.
Zaprojektowano zjazdy o nawierzchni z betonu asfaltowego klasy D i E.
Połączenie krawędzi zjazdów i jezdni wyokrąglone łukami o promieniach R= 3,0 ÷ 5,0 m.
Na długości działek nr 581 i 582 zaprojektowano umocnienie skarp płytami ażurowymi 0,4x0,6x0,1,m.
Zaprojektowano przebudowę zjazdów z drogi wewnętrznej na drogę powiatową nr 2116C Wrocki - Pusta Dąbrówka-Radziki Duże. Osie drogi wewnętrznej usytuowano pod kątem 60 i 62 ° w stosunku do osi drogi powiatowej. Połączenie krawędzi jezdni wyokrąglone łukami o promieniach 1,5; 3,0 oraz 15,0m. Z uwagi na brak możliwość zastosowania promienia większego niż 1,5 m, poprzez znaki pionowe B-21 i B-22, ograniczono możliwość relacji skrętnych.
O wjeździe/ wyjeździe ze strefy ruchu informować będą znaki D-52 i D-53.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

162995,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

247871,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

162995,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

4660128889

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego

7.3.4)Miejscowość

Lipno

7.3.5)Kod pocztowy

87-600

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

162995,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wąpielsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wąpielsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 162 996 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (Lipno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.