Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. z powodu niewniesienia wadium w wymaganym terminie. W związku z odrzuceniem jedynej oferty, postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych – z uwagi na brak złożenia żadnej niepodlegającej odrzuceniu oferty

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja obiektów infrastruktury krytycznej poprzez doposażenie obiektów użyteczności publicznej w przewoźne agregaty prądotwórcze”

Zamawiający Gmina Krasnopol (Krasnopol, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja obiektów infrastruktury krytycznej poprzez doposażenie obiektów użyteczności…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina KrasnopolKrasnopol, Podlaskie (powiat Sejneński →)opublikowano 29 października 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Krasnopol

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671107

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 14

1.5.2.)Miejscowość

Krasnopol

1.5.3.)Kod pocztowy

16-503

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

875164038

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ug.krasnopol.wrotapodlasia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krasnopol.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6047f670-e18c-44b9-8b5f-11f144359fc3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja obiektów infrastruktury krytycznej poprzez doposażenie obiektów użyteczności publicznej w przewoźne agregaty prądotwórcze”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6047f670-e18c-44b9-8b5f-11f144359fc3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00504024

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00094403/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 „Modernizacja obiektów infrastruktury krytycznej poprzez doposażenie obiektów użyteczności publicznej w przewoźne agregaty prądotwórcze”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00485337

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OP.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie zadania pn.: „Modernizacja obiektów infrastruktury krytycznej poprzez doposażenie obiektów użyteczności publicznej w przewoźne agregaty prądotwórcze” polegającego na zakupie i dostawie fabrycznie nowych 4 sztuk agregatów prądotwórczych na potrzeby Urzędu Gminy w Krasnopolu oraz jego jednostek organizacyjnych i przepompowni w ramach „Wojewódzkiego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na rok 2025 „ Obszar 2 – Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę czterech agregatów prądotwórczych, o minimalnych parametrach technicznych opisanych w Załączniku nr 2 do SWZ i Załączniku 2A do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. z powodu niewniesienia wadium
w wymaganym terminie.

W związku z odrzuceniem jedynej oferty, postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych – z uwagi na brak złożenia żadnej niepodlegającej odrzuceniu oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 667 zł512 195 zł
Rozstęp międzykwartylowy
345 528 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 667 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
512 195 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krasnopol prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasnopol.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.