Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
99 zł
Umowa zawarta
21 października 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe pracownika socjalnego20%Lokalizacja schroniska20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie osobom bezdomnym schronienia wraz z usługami opiekuńczymi

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie (Bełchatów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie osobom bezdomnym schronienia wraz z usługami opiekuńczymi”, wybierając ofertę wykonawcy Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Społecznego. Cena wybranej oferty: 99 zł. Złożono 1 ofertę.

Cena wybranej oferty
99 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,4 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Społecznego (Baranów), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 99,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 004700711

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Staszica 18

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 6355100

1.5.8.)Numer faksu

446352884

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@mopsbelchatow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mopsbelchatow.bip.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie osobom bezdomnym schronienia wraz z usługami opiekuńczymi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9eada842-6c16-4037-9ba0-254327a1c813

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00488780

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00657030/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Udzielenie osobom bezdomnym schronienia wraz z usługami opiekuńczymi.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00431799

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SOP.3700.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

58905,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest udzielenie osobom bezdomnym tymczasowego, całodobowego schronienia w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi wraz z zapewnieniem niezbędnych warunków socjalnych. Zamawiający prognozuje, iż udzielenie schronienia dot. może ok. 13 osób bezdomnych kobiet i mężczyzn. Zastrzega się możliwość zmiany liczby osób w zależności od faktycznych potrzeb, po wcześniejszym dokonaniu uzgodnień z Wykonawcą. Placówka: 1) zapewni osobom bezdomnym tymczasowe schronienie wraz z usługami opiekuńczymi oraz usługami ukierunkowanymi na wzmacnianie aktywności społecznej, w miarę możliwości wyjście z bezdomności i uzyskanie samodzielności życiowej 2) musi spełniać wymagania z art. 48a ustawy z dnia 12.03.2004 r. o pomocy społecznej oraz załącznika Nr 3 do rozporządzenia MRPiPS z dnia 27.04.2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni. Wykonawca zapewni, m. in.: możliwość całodobowego przebywania w schronisku w tym miejsce do spania (łóżko wyposażone w materac i komplet pościeli: poduszkę, kołdrę, koc, poszwę i prześcieradło) w ogrzewanym pomieszczeniu, którego temperatura nie jest niższa niż 20 stopni C; całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolację oraz dostęp do pomieszczenia kuchennego umożliwiającego samodzielne przygotowanie posiłku i gorącego napoju; możliwość spożycia posiłku w pokoju mieszkalnym, a w razie potrzeby karmienie; wymianę odzieży oraz możliwość dezynfekcji i dezynsekcji odzieży w przypadku braku możliwości jej wymiany; możliwość prania i suszenia odzieży; podstawowe środki czystości i higieny osobistej; stały dostęp do wc i łazienki z ciepłą i zimną wodą, a w razie potrzeby pomoc w myciu, kąpaniu i ubieraniu; podstawowe lekarstwa dostępne bez recepty i środki opatrunkowe; pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych w tym dostęp do lekarza pierwszego kontaktu; prowadzenie pracy socjalnej, mającej na celu pomoc w załatwianiu podstawowych spraw osobistych w tym pomoc w załatwianiu spraw urzędowych (np. w wyrobieniu dowodu osobistego, rejestracji w urzędzie pracy, zgłoszenia do ubezp. zdrowotnego, ustalenia stopnia niepełnosprawności), rozwinięcie/wzmocnienie aktywności i samodzielności osób bezdomnych, przywracanie do życia w społeczeństwie oraz usamodzielnienie tych osób; usługi aktywizacyjne ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społecznej (np. przez trening umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych, trening umiejętności interpersonalnych i umiejętności rozwiązywania problemów, uczestnictwo w grupach wsparcia); opiekę higieniczną; świadczenie usług opiekuńczych polegających na zapewnieniu osobom wymagającym częściowej pomocy przy codziennych czynnościach, np. przy ubieraniu, zjedzeniu posiłku, pomocy przy podawaniu leków, pomocy przy toalecie – usł. świadczone w wydzielonym pomieszczeniu lub pokoju, jeżeli łóżko jest oddzielone zasłoną; transport w godz. 8-16 osoby kierowanej z jej miejsca pobytu do schroniska oraz ze schroniska do miejsca wskazanego przez Zamawiającego; kadrę spełniającą wymogi z art. 48a ust. 2h ustawy o pomocy społecznej oraz zał. Nr 3 do rozporządzenia w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni; w okresie pandemii – izolatorium dla osób kierowanych do schroniska z pobytu w przestrzeni publicznej. Wykonawca zobowiązany będzie, m.in. do: stałej współpracy z Zamawiającym; przyjmowania osób w godz. 8-16; prowadzenia dokumentacji osób bezdomnych, a w szczególności rejestru osób przebywających w schronisku; niezwłocznego pisemnego informowania Zamawiającego o każdej zmianie sytuacji mającej wpływ na realizację zamówienia, w szczególności o niezgłoszeniu, nieprzebywaniu osoby w schronisku, o usunięciu osoby z schroniska i jego przyczynach, o okolicznościach związanych z brakiem możliwości udzielania schronienia; wykonywania czynności objętych zamówieniem z należytą starannością oraz z zachowaniem przepisów bhp oraz bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych; powierzania czynności osobom posiadającym określone przepisami prawa uprawnienia i kwalifikacje. Wykonawca odpowiada za: właściwy stan sanitarny placówki, staranność w wyborze osób, przy pomocy których świadczył będzie usługi oraz za prawidłowość wykonywanych przez nich obowiązków, przestrzeganie przepisów bhp i ppoż., aktywizowanie osób przebywających w placówce do wychodzenia z nałogów, podejmowanie działań motywujących do poprawy funkcjonowania w społeczeństwie i usamodzielnienia się. Zamawiający zobowiązany będzie do: zawarcia przed umieszczeniem w schronisku kontraktu socjalnego z osobą bezdomną; przekazania wyłącznie za zgodą osoby bezdomnej informacji dot. stanu jej zdrowia; współpracy z Wykonawcą przy realizacji umowy; zapłaty umówionego wynagrodzenia. Przyjęcie osoby do schroniska następować będzie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu przyjęcia, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin od zgłoszenia na podstawie decyzji administracyjnej lub innego dokumentu Zamawiającego. Czas pobytu w schronisku określony będzie w decyzji administracyjnej. W przypadku konieczności udzielenia schronienia w trybie pilnym, dopuszcza się umieszczenie osoby na podstawie (ustnego lub pisemnego) skierowania, potwierdzonego następnie decyzją administracyjną. Schronienie realizowane będzie w placówce położonej w miejscowości oddalonej od siedziby Zamawiającego max. o 130 km. Wynagrodzenie stanowić będzie iloczyn liczby osobo/dób oraz ceny za 1 osobo/dobę brutto. Szacunkowa liczba osobo/dób: 595. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego osobo/dób nie więcej niż 30 % ww. ilości, bez prawa roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu faktury za miesiąc listopad do 5 grudnia 2025 r., a za grudzień do 18 grudnia 2025 r. Wraz z fakturą Wykonawca przedłoży Zamawiającemu imienne zestawienie obejmujące ilość osób oraz liczbę dni pobytu w placówce w danym miesiącu. Zapłata wynagrodzenia następować będzie przelewem, na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie do 14 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury i zestawienia, a w grudniu 2025 r. do 31.12.2025 r. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli nad prawidłowością i terminowością realizacji zamówienia. Wykonawca udostępni Zamawiającemu dokumentację pozwalającą na stwierdzenie prawidłowości realizacji zamówienia. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, na okres co najmniej realizacji zamówienia osoby wykonującej czynności: pomoc: w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach osób niepełnosprawnych, w przygotowywaniu posiłków (z uwzględnieniem diety), w karmieniu, w praniu bielizny osobistej i pościelowej, przy myciu, kąpieli i pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, przy zmianie bielizny osobistej i pościelowej, posłaniu łóżka, przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, układanie chorego w łóżku, sadzanie na wózek, zapobieganie powstawaniu odleżyn i odparzeń, wykonywanie zaleceń pielęgnacyjnych, załatwianie spraw urzędowych, na prośbę i za zgodą klienta: regulowanie opłat i dokonywanie zakupów artykułów spożywczych, leków i innych rzeczy niezbędnych klientowi za jego środki finansowe i w sytuacjach szczególnych pomoc w zarządzaniu budżetem osobistym klienta. W przypadku rozwiązania stosunku pracy Wykonawca/podwykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego zatrudnienia w to miejsce innej osoby. Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych odnośnie spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osoby wykonującej ww. czynności. Zamawiający jest uprawniony m. in. do żądania złożenia oświadczeń i dokumentów, żądania wyjaśnień i przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu w terminie 3 dni od daty zawarcia umowy, oświadczenia, że przy realizacji zamówienia osoba jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę zawierającego informacje: imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. W przypadku wprowadzenia zmian zatrudnionej osoby Wykonawca powiadomi Zamawiającego o zmianie i dostarczy oświadczenie najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez nowego pracownika. Minimalna ilość osób i forma ich zatrudnienia nie może ulec zmianie. W przypadku niespełnienia wymagań dot. zatrudnienia, Wykonawca zapłaci karę umowną w wys. 500 zł za każdy miesiąc, w którym wymóg zatrudnienia nie został spełniony. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. Wykonawca zapewni dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami: w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej - będzie korzystał ze środków wspierających komunikowanie się: poczta elektroniczna, przesyłanie wiadomości tekstowych (wiadomości SMS, MMS), przesyłanie faksów; w zakresie dostępności architektonicznej - zamówienie realizowane będzie w budynku: nieposiadającym barier architektonicznych, które utrudniałyby poruszanie się w nim osobom z niepełnosprawnościami, posiadającym zaplecze higieniczno-sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wykonawca złoży oświadczenie o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonymi minimalnymi wymaganiami, o których mowa w art. 6 ustawy z dn. 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

99,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

99,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

99,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Społecznego

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5291820614

7.3.3)Ulica

Brzozowa

7.3.4)Miejscowość

Baranów

7.3.5)Kod pocztowy

96-314

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

58905,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85311000-2Usługi opieki społecznej obejmujące…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
265 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
162 000 zł648 953 zł
Rozstęp międzykwartylowy
486 953 zł
Źródło próbki
CPV 85311000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
162 000 zł
Mediana
265 000 zł
Górny kwartyl
648 953 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.