Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
252 387 zł
Umowa zawarta
8 października 2025
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 252 387 zł – 261 575 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa pelletu w sezonie grzewczym 2025/2026 dla potrzeb Gminy Milejewo

Zamawiający Gmina Milejewo (Milejewo, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa pelletu w sezonie grzewczym 2025/2026 dla potrzeb Gminy Milejewo”, wybierając ofertę wykonawcy MERAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Cena wybranej oferty: 252 387 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina MilejewoMilejewo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Elbląski →)opublikowano 20 października 2025
Cena wybranej oferty
252 387 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 września 2025

    Termin ofert: 30 września 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 października 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MERAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Gdańsk), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 252 387,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 252 387,00 zł do 261 575,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Milejewo

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Milejewo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747684

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Elbląska 47

1.5.2.)Miejscowość

Milejewo

1.5.3.)Kod pocztowy

82-316

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugmilejewo@elblag.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.milejewo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.milejewo.pl/ www.milejewo.pl https://ugmilejewo.ezamowienia.com/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pelletu w sezonie grzewczym 2025/2026 dla potrzeb Gminy Milejewo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8fbab389-4035-4eb2-81b2-a61431fbc064

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00485123

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00022483/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa pelletu w sezonie grzewczym 2025/2026 dla potrzeb Gminy Milejewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00437938

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RO.271.38.2025.AW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

243902,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pelletu w sezonie zimowym 2025/2026 do budynków:
1) Urzędu Gminy Milejewo, ul. Elbląska 47, 82-316 Milejewo;
2) Budynku należącego do Gminy Milejewo, Pomorska Wieś 40, 82-316 Milejewo;
3) Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Milejewie, ul. Szkolna 1, 82-316 Milejewo;
4) Budynku należącego do Gminy Milejewo, ul. Lipowa 4, 82-316 Milejewo;
5) Remizy/świetlicy w Milejewie, ul. Elbląska 24, 82-316 Milejewo;
6) Świetlicy w Zalesiu 17, 82-316 Milejewo.

b) budynek pod adresem Pomorska Wieś 40,
c) Budynku należącego do Gminy Milejewo, ul. Lipowa 4,
d) Remizy/świetlicy w Milejewie, ul. Elbląska 24,
e) Świetlicy w Zalesiu 17,
- należy dostarczyć w workach do 20 kg.
4) Pellet do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Milejewie - należy dostarczyć przy użyciu samochodu-autocysterny przystosowanej do transportu i rozładunku pelletu do magazynów za pomocą złącza pneumatycznego.
5) Załadunek, transport oraz rozładunek pelletu zapewnia Dostawca.
6) Zamawiający z uwagi na nieprzewidziane zmiany w zużyciu opału zastrzega możliwość zakupu mniejszej/większej ilości niż podane powyżej, na co Dostawca wyraża bezwarunkową zgodę. Z tytułu zmniejszenia ilości zamawianego towaru Dostawca nie wnosi i nie będzie wnosił w przyszłości żadnych roszczeń.
7) Dostawy pelletu będą realizowane sukcesywnie wg potrzeb, po uprzednim telefonicznym
(lub pisemnym, e-mailem) złożeniu zamówienia od poniedziałku do piątku w godzinach
od 800 do 1500, w terminie do dwóch dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.
8) Po wyborze Dostawcy, każda placówka zawrze oddzielną umowę na dostawę pelletu (jednostki dysponują własnymi budżetami).
9) Dostawy wchodzące w zakres zamówienia realizowane będą w okresie od października 2025r. do 30 kwietnia 2026r.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

252387 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

261575 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

252387 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MERAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9571065919

7.3.3)Ulica

ul. Długa 37/38/1

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-827

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

310436,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Milejewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Milejewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 252 387 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MERAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.