Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
254 120 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Dostawa sprzętu komputerowego oraz akcesoriów informatycznych dla Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
    Wartość umowy
    204 644 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Dostawa elementów infrastruktury sieciowej dla Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
    Wartość umowy
    49 477 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy20%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu komputerowego i infrastruktury sieciowej dla Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, w podziale na części

Zamawiający Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego i infrastruktury sieciowej dla Centrum Obsługi…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 254 120 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Centrum Obsługi PrzedsiębiorcyŁódź, Łódzkieopublikowano 17 października 2025
Łączna wartość umów
254 120 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

8 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Power Komputery Tomasz Łapa (część 1); Fast IT Solutions Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 254 120,46 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 100482065

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Moniuszki 7/9

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-101

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

k.szoc@cop.lodzkie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

cop.lodzkie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5ccdf922-e87d-459f-9cad-ac37c8ba6def

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wdrażanie Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego i infrastruktury sieciowej dla Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, w podziale na części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ccdf922-e87d-459f-9cad-ac37c8ba6def

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00480692

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00098308/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 sprzęt i akcesoria komputerowe, oprogramowanie biurowe i wspomagające pracę

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiot zamówienia jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00336026

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WK-SZP.261.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

224000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa sprzętu komputerowego oraz akcesoriów informatycznych dla Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

30213100-6 - Komputery przenośne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30231300-0 - Monitory ekranowe

39830000-9 - Środki czyszczące

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

30237270-2 - Torby na komputery przenośne

30233132-5 - Napędy dyskowe

31224400-6 - Kable przyłączeniowe

4.5.5.)Wartość części

176750,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa elementów infrastruktury sieciowej dla Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

31224400-6 - Kable przyłączeniowe

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

4.5.5.)Wartość części

47250,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

204643,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

224852,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

204643,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Power Komputery Tomasz Łapa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6612143509

7.3.3)Ulica

Ludwika Waryńskiego 53a

7.3.4)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

7.3.5)Kod pocztowy

27-400

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

204643,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-12

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

49476,75 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

49476,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

49476,75 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Fast IT Solutions Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7271015750

7.3.3)Ulica

Brukowa 12

7.3.4)Miejscowość

łódź

7.3.5)Kod pocztowy

91-341

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

49476,75 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-12

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

CZĘŚĆ NR 1:
1. wartość szacunkowa obejmuje zamówienie podstawowe: 39 950,00 zł netto, zamówienie z opcji: 136 800,00 zł netto;
2. wartość umowy obejmuje:
1) wynagrodzenie z tytułu realizacji przedmiotu umowy w ramach zamówienia podstawowego wynosi: brutto 45 174,21 zł
2) maksymalne wynagrodzenie z tytułu realizacji opcji wynosi: brutto 159 469,50 zł;
3. Termin realizacji Umowy: od dnia podpisania Umowy do dnia 12.12.2025 r, przy czym termin danej dostawy nie może przekroczyć od 1 do 5 dni roboczych /zgodnie z ofertą wykonawcy/.
CZĘŚĆ NR 2:
1. Termin realizacji Umowy: od dnia podpisania Umowy do dnia 12.12.2025 r, przy czym termin danej dostawy nie może przekroczyć od 1 do 5 dni roboczych /zgodnie z ofertą wykonawcy/.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213100-6Komputery przenośne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
155 572 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
68 825 zł387 547 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 722 zł
Źródło próbki
CPV 30213100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
68 825 zł
Mediana
155 572 zł
Górny kwartyl
387 547 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 254 120 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213100-6 (Komputery przenośne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Power Komputery Tomasz Łapa (Ostrowiec Świętokrzyski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.