Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
282 605 zł
Umowa zawarta
15 października 2025
Okres realizacji
40 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa serwerów i sprzętu komputerowego do Starostwa Powiatowego w Częstochowie”

Zamawiający Powiat Częstochowski (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa serwerów i sprzętu komputerowego do Starostwa Powiatowego w Częstochowie”, wybierając ofertę wykonawcy BIS KOMPUTERY Kowalski Sp. j. Wartość umowy: 282 605 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat CzęstochowskiCzęstochowa, Śląskieopublikowano 16 października 2025
Wartość umowy
282 605 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BIS KOMPUTERY Kowalski Sp. j. (Częstochowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 282 604,80 zł (umowę zawarto 15 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Częstochowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180837

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343229126

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czestochowa.powiat.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czestochowa-powiat.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa serwerów i sprzętu komputerowego do Starostwa Powiatowego w Częstochowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5d80c87-524c-48c0-92ab-0024b2ae355d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00477909

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045012/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.8 Dostawa sprzeętu komputerowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Częstochowie

1.2.9 Zakup serwera i macierzy dyskowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00449163

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IF.272.54.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

230210,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Starostwa Powiatowego w Częstochowie przy ul. Jana III Sobieskiego 9 oraz montaż i uruchomienie niżej wymienionego sprzętu.

Zamówienie obejmuje dostawę:
1) Serwer z biblioteką – 1 szt.
2) Serwer NAS – 1 szt.
3) Komputer, klawiatura, mysz – 6 szt.
4) Monitor 27” - 6 szt.
5) Oprogramowanie biurowe - 6 szt.
6) Urządzenie wielofunkcyjne – 4 szt.
7) Drukarka laserowa kolorowa A3 – 1 szt.
8) Termiczna drukarka kodów kreskowych – 2 szt.
9) Dyski zewnętrzne USB-C – 2 szt.
10) Głośnik – 3 szt.
11) Mikrofon – 3 szt.
Parametry techniczne, ilości i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera - Załącznik nr 7 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Specyfikacja techniczna.
W załączniku nr 7 do SWZ zostały określone minimalne wymogi zamawiającego, wykonawca może zaoferować parametry wyższe.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

30213100-6 - Komputery przenośne

30232000-4 - Sprzęt peryferyjny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

282604,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

282604,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

282604,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BIS KOMPUTERY Kowalski Sp. j.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9492259090

7.3.3)Ulica

Niepodległości 41

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-216

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

282604,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
402 544 zł
Próbka: 130 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
146 932 zł1 055 710 zł
Rozstęp międzykwartylowy
908 778 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
146 932 zł
Mediana
402 544 zł
Górny kwartyl
1 055 710 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Częstochowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 282 605 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIS KOMPUTERY Kowalski Sp. j. (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.